Správná péče o plavky

Rate this post

Koupání a opalování k létu patří, proto se nezapomeňte vybavit novými plavkami, které vám nejen skvěle padnou, ale také dlouho vydrží. Sice není problém koupit si každý rok nové, ale zase je škoda zbytečně utrácet, když seženete takové, které si oblíbíte a nechcete o ně hned po první sezoně přijít. Proto je vhodné, věnovat svým plavkám trochu péče, aby vám jejich zářivá barva i kvalita materiálu vydržela co nejdéle.

Zachovejte barvy

Předtím než si vezmete plavky poprvé na sebe, napusťte vodu do umyvadla, přilijte 1 lžíci octa a ponořte plavky do vody. Nechte je tam 30 minut, poté je zlehka osušte ručníkem a nechte pozvolna uschnout. Octová lázeň se postará o zachování barev.

Ochrana před chlorem

Vždy se před vstupem do bazénu osprchujte, je to hygienické a zároveň to prospěje vašim plavkám. Díky sprše zabráníte tomu, aby se do plavek vstřebával chlor.

 Textura

Vyhýbejte se sezení na drsných kamenech či v jemném písku, jinak můžete na plavkách poškodit jejich texturu. Vždy si pod sebe dávejte ručník. Stejně tak je dobré, když po koupání v bazénu či moři vždy plavky vymácháte ve vlažné vodě, neboť písek, chlor, sůl, opalovací krémy či oleje škodí textuře vašich plavek.

Praní

Pračka vašim plavkám rozhodně neprospěje, protože by mohlo dojít k mechanickému poškození elastických vláken, z nichž jsou plavky tvořeny. Perte je v ruce, ve vlažné vodě a pokud možno používejte tekuté prostředky na praní.

Neždímat

Jakmile plavky vyperete, položte je na ručník a srolujte ho, aby se mohla vymačkat přebytečná voda. Pracujte jemně. Nikdy je nesmíte ždímat, jinak by se vlákna potrhala.

Pozor na bakterie

Když přijdete domů z koupání, nezapomeňte plavky vyndat a nechat je vyvětrat, nesmíte je nechat v igelitovém sáčku. Takto uzavřené a neprodyšné prostředí je přímo rájem pro bakterie, které se na plavkách mohou přemnožit.

Nejlepším místem, kde nechat plavky vysušit a provětrat je bezesporu sušák, protože na šňůře se vám mohou vytahat. Pokud možno je nesušte na přímém slunci, jinak vám barvy brzo vyblednou.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.