Povzbuzení organismu bylinkami

Rate this post

Každý potřebuje čas od času nějaké povzbuzení, aby lépe vypadal a cítil se dobře. Dostat se do formy není až takový problém, když si naordinujete bylinky. Díky nim můžete detoxikovat organismus, ale také něco zhubnout a dokonce i rozproudit lymfu.

Očista organismu není důležitá jen na jaře, ale i v průběhu roku, aby se tělo zbavilo nežádoucích toxických látek, které se v něm nahromadí. Očištění se týká zejména krve, ledvin, jater a samozřejmě střev.

Díky tomu se vám vrátí ztracená kondice, celým tělem bude opět proudit energie, lépe se vyspíte i soustředíte a ještě povzbudíte imunitu. Jaké bylinky jsou pro tento očistný proces vhodné?

Kopřiva dvoudomá

Kopřiva je považována za nejznámější bylinku, která dokáže vyčistit tělo od toxinů. Jsou v ní obsaženy vitaminy (zejména B a C) a také minerální látky. Pomáhá ke správné funkci ledvin a pročišťuje krev.

Pampeliška (Smetanka lékařská)

Její účinky mají dobrý vliv na podporu zdravé funkce jater i žaludku, pomáhá regenerovat trávicí soustavu. Pampeliška účinně chrání tkáně i buňky před oxidačním poškozením.

Ostropestřec mariánský

Ten snad ani není nutné představovat, neboť je to velmi účinný, silný a zdraví velmi prospěšný antioxidant, který se nejčastěji využívá při problémech s játry (chronické otravy, snížená funkce jater atd.). Ostropestřec se však doporučuje i na očistu těla a také k redukci váhy.

Bříza bělokorá

Z listů břízy bělokoré si připravíte čaj, který pomáhá s pročištěním krve. Bříza je známá svými detoxikačními účinky, zároveň stimuluje játra i činnost slinivky. Díky tomu se tělo může připravit na odbourávání tukových zásob.

Vhodný způsob užívání

Pokud patříte k lidem, kteří nemají čas si bylinkový čaj během dne pravidelně vařit, pak můžete zkusit různé bylinné tinktury. Jejich účinek je obdobné jako u čaje, avšak jejich aplikace vám zabere pár vteřin.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.