Jak vybrat přebalovací pult pro miminko?

Rate this post

Zařizujete vše potřebné pro miminko? Pak nesmíte zapomenout také na přebalovací pult, neboť je to jeden z nejdůležitějších doplňků vaší domácnosti, který zejména na počátku oceníte. Jak vybrat přebalovací pult?

Prostor pro přebalování

Předtím, než se vydáte přebalovací pult koupit, musíte si dobře promyslet, kam ho vlastně umístíte a kde chcete miminko přebalovat. Bude to koupelna, dětský pokoj, ložnice, obývák nebo ho přebalíte jen tak na posteli či sedací soupravě? Přebalovací pult je nejlepší tehdy, když chcete mít samostatný prostor, který bude určen jen pro vaše miminko a jeho přebalování.

Přebalovací komoda

Její výhodou je, že vedle prostoru, jenž bude určen čistě pro přebalování miminka, získáte i praktický kus nábytku v podobě skříňky. Můžete do ní ukládat veškeré potřebné vybavení, ať už plenky, olejíčky, ubrousky, dětský pudr, mastičky a spoustu dalších potřeb, jež vaše miminko potřebuje.

Komodu tvoří přebalovací deska, skříňka a zadní otevřené police. Většinou jsou součástí komody, ale když nejsou, není problém je dokoupit. V obchodě se dají sehnat ve formě dětského regálu.

Přebalovací pult

V podstatě je to nástavec, který se umístí na komodu, pračku, gauč, postel, prostě kamkoliv se vám hodí. Je to ohrádka, díky níž nehrozí miminku pád na zem. Přebalovací pult pořídíte se dnem či bez dna. Dovnitř se dává přebalovací podložka, kterou snadno omyjete. Díky jednoduché údržbě a mobilitě si můžete takový pult vzít kamkoliv. Výhodou je i jeho příznivá pořizovací cena.

Co je u přebalovacího pultu a komody důležité?

  • nejdůležitější je stabilita pultu, aby bylo přebalování miminka bezpečné.
  • zvýšené okraje bývají většinou součástí pultu při jeho koupi, pokud ne, můžete si je dokoupit, jsou nezbytné, protože brání miminku v pádu na zem.
  • dřevo musí být zdravé, bez jakéhokoliv poškození. Nesmí být napadeno hnilobou, plísní ani hmyzem.
  • u kovu je nezbytná odolnost proti korozi
  • použitá barva nesmí být za žádných okolností toxická, zároveň je důležité, aby byla odolná vůči poškrábání
  • tento druh nábytku by měl mít všechny ostré hrany i rohy zaoblené nebo aspoň zakryté.

Co je pro bezpečné přebalování nejdůležitější?

  • Nikdy nenechávejte miminko na přebalovacím pultu bez dozoru.
  • Přebalovací pult či komodu neumísťujte do blízkosti zdrojů tepla.
  • Veškeré toaletní potřeby, ať už ty, jež jsou určeny pro vaše miminko nebo pro vás, uložte mimo dosah miminka

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.