Jak se zbavit zvířecích chlupů?

Rate this post

Domácí mazlíčci v podobě psa, či kočky jsou neodmyslitelnými členy mnoha rodin. Přinášejí nám radost, ale také starost v podobě chlupů, které se zachytávají na nábytku, oblečení, kobercích a dalších místech.

Druh srsti

Pokud si pořídíte dlouhosrstého mazlíčka, počítejte s tím, že bude jeho srst v podstatě všude, zejména když nastane období línání. Vaše obydlí bude zažívat invazi chlupů, nejvíce asi koberce. U mazlíčků s kratší srstí je to o něco jednodušší, vše stačí jen vyklepat a vyluxovat.

Vhodný vysavač

Kvalitní a výkonný vysavač je základ, spolu s turbonástavcem, vám značně usnadní úklid. Spousta lidí dokonce tento nástavec používá přímo na mazlíčka, kterého však musíte navyknout již od mala, jinak se bude bát. V obchodě můžete dokonce najít vysavače s označením CAT, DOG nebo ANIMAL.

Speciální rukavice

Speciální elektrostatické rukavice pracují na bázi lepkavé vrstvy. Ta vytvoří elektrostatický náboj a zachytí všechny chlupy na textiliích i nábytku. Odstraní dlouhé i středně dlouhé chlupy, navíc se dá vyprat a opětovně použít.

Pračka a váleček

Srst, která ulpí na vašem oblečení, můžete odstranit během praní. Stačí si jen v drogerii pořídit prací kuličky, jež na sebe chlupy zachytí. Vedle pračky se dá použít také lepící váleček. Pořizovací cena není nijak vysoká, takže si ho můžete pořídit každý. Jestli si nechcete kupovat váleček, zkuste houbičku na nádobí, jejíž strana s drsnějším povrchem chlupy zachytí.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.