
Zázvor se těší velké oblibě díky své charakteristické chuti a vůni, ale také svým léčivým účinkům. Své místo si tak našel nejen v gastronomii, ale také v léčitelství. Rozhodně by ve vašich zásobách neměl chybět.
Na co pomáhá?
Vzhledem k tomu, že má silné protivirové účinky, pomáhá s řadou neduhů.
- Účinkuje proti streptokokům a stafylokokům
- Působí antitoxicky
- Pročišťuje lymfatický systém
- Detoxikuje tělo
- Pomáhá proti mykózám
- Podporuje pocení (což se hodí zejména při zvýšené teplotě)
- Rozpouští hleny, usnadňuje vykašlávání
- Zmírňuje bolest krku
Zázvor a bolest
Zázvor si dokáže poradit také s bolestí při menstruaci, pomůže v boji s migrénou, ale tlumí i další běžné bolesti. Byla dokonce provedena studie, která porovnávala účinek zázvoru a léku na migrénu, který je běžně předepisován. Výsledkem bylo, že měl zázvor slabší účinek než lék, ale na druhé straně od něj nehrozí žádné vedlejší účinky.
Zázvor a srdce
Díky vysokému obsahu manganu a draslíku, má velmi pozitivní účinek na srdce, cévy a močové cesty. Pravidelné užívání zázvoru snižuje hladinu cholesterolu, pomáhá se snížením srážlivosti krve, je zároveň prevencí před mrtvicí.
Zázvor je oblíbený u diabetiků i jedinců, kteří mají dispozice k onemocnění cukrovkou. Zázvor dokáže normalizovat hladinu krevního cukru, rovněž zvyšuje účinek léku proti diabetu.
Zázvor a žaludeční potíže
Pokud vás trápí podrážděný žaludek, zázvor vám pomůže s jeho zklidněním. Je účinnou prevencí proti nadýmání a plynatosti. Pomůže proti všem druhům nevolností.
Vynikající je na ranní nevolnosti u těhotných žen, prospívá také lidem trpícím na kinetózu. Případní poruchy trávení dokáže vyladit. Mějte na paměti, že by se neměly vypít více než 3 šálky čaje za den, jinak by vám zázvor spíše uškodil.
Přidejte odpověď