Jak se rychle zbavit únavy?

Rate this post

Únava může přepadnout každého z nás, záleží však vždy na jednotlivci, jestli se s ní dokáže poprat nebo jí nechá vyhrát.

Co může pomoci?

  • Doplnění tekutin – zdá se Vám to možná neuvěřitelné, ale i nedostatek tekutin může způsobit únavu, pocit malátnosti a dokonce i bolest hlavy. Proto je důležité, aby byl dodržován pravidelný a dostatečný pitný režim.
  • Čerstvý vzduch – dostatek čerstvého vzduchu je velmi důležitý, aby se mohl okysličovat mozek a vy se necítili tolik unavení. Jděte se projít ven před dům, nebo jen otevřete okno dokořán a nadýchejte se čerstvého vzduchu.
  • Chladné osvěžení – naučte se používat tzv. termální vodu ve spreji, namiřte jí na obličej a lehkým stříknutím obličej osvěžte a také probuďte. Zároveň se tak uleví unavené a vypnuté pleti, která pobytem v klimatizovaných místnostech velmi trpí.
  • Jezte pravidelně – pro někoho to může být zbytečnost, ale pravidelná strava je velmi důležitá, proto není dobré, když při pracovním nasazení a také stresu některé jídlo vynecháváte. Jste unavení a večer pak sníte dvojnásobné množství, což pro tělo také není nic dobrého.
  • Relaxujte a odpočívejte – jděte nakoupit, zajděte s kamarádkou či kamarádem např. na kafíčko, skočte si do kina na hezký film, prostě si udělejte čas jen pro sebe a snažte se vypnout. Odpoutejte se vždy aspoň na chvilku od všedních starostí a uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.