Jaké účinky má salátová okurka?

Rate this post

Okurka je velmi oblíbenou surovinou při přípravě salátů, ale také potravinou, kterou konzumujeme při dietním režimu, kdy se snažíme hubnout. Vzhledem k tomu, že je bohatá na různé minerály a vitaminy (zejména vitamin E), má velmi blahodárný vliv na naši pleť, která je po ní svěží, krásná a vypadá mnohem lépe. Okurka je rovněž velmi vhodná u otoků či popálenin, neboť má úžasné ochlazující i hydratační účinky.

Dieta a hubnutí

Salátová okurka je velkým pomocníkem, když chcete občas shodit pár kilo. Díky obsahu kyseliny tartronové, zabrání tělu, aby přeměnilo škroby na tuk.

Zdravá pleť

Obsah vitaminu E dělá z okurky mocného spojence, který dokáže náš organismus ochraňovat před volnými radikály, navíc pleť má díky ní mladistvější vzhled, je rozjasněná a svěží.

Kúra pro vlasy

Okurka neprospívá jen pleti, ale také vlasům. Připravte si ze salátové okurky kúru, která vlasy oživí, posílí a postará se o to, že budou vlasy vypadat zdravě.

  • Okurku oloupejte, nastrouhejte a vymačkejte z ní šťávu (pokud máte odšťavňovač, pak použijte ten). Umyjte si vlasy běžným způsobem a poté je polijte okurkovou šťávou. Nechte působit 10 až 15 minut a pak vlasy spláchněte vlažnou vodou (již bez použití šamponu).

Okurkové osvěžení

Pokud jste unavení a máte pocit, že jste zcela bez energie, pak Vás okurka může snadno nakopnout a dodat chybějící energii. Stačí vám k tomu jen vana plná vody, do níž vhodíte jednu celou okurku nakrájenou na 2 centimetrové plátky. Pak už se jen ponoříte do vany a budete relaxovat.

Zápach z úst

Máte pocit, že je vám trochu cítit z pusy? Nestihli jste si vyčistit zuby? Nevadí, okurka vám může snadno vytrhnout trn z paty. Odkrojte plátek okurky, vložte do úst a jazykem ho přitlačte na horní patro. Vzhledem k tomu, že jsou v okurce obsaženy antioxidanty, dokáže snadno neutralizovat bakterie, které v ústech způsobují nepříjemný zápach.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.