Jak na rýmu pomocí levandule?

Rate this post

Rýma nám dokáže značně otrávit život a často není jednoduché se jí zbavit. Všichni jsme již určitě zažili, že dokud je rýma ještě v tekoucí formě, není to tak strašné, ale jakmile se ucpe noc a my máme problém s dýcháním, že člověku až vyhrknou slzy, pak je zapotřebí s rýmou zatočit. Dříve než sáhnete po medikamentech plných chemie, zkuste přírodní bylinnou léčbu.

Princip léčby

Základem je docela obyčejná pára, která spolu s bylinkami dokáže hotové zázraky. Působením bylinek (léčivek) se snadno otevřou póry, což pomáhá vyvolat intenzivnější pocit pocení, díky tomu se mohou uvolnit i hleny, které se mohou tvořit v případě, že se k rýmě přidá i kašel.

Inhalace bylinného olejíčku

K přípravě inhalace a tvorbě inhalátoru si vystačíte s docela obyčejnou konvicí na čaj a vroucí vodou. K tomu si vyrobte kornout z tvrdého papíru, který se postará o to, aby pára z konvice stoupala rovnou k nosu a ústům.

Co potřebujete k přípravě inhalace?

  • 1 – 2 kapky levandulového éterického oleje
  • 1 – 2 kapky éterického oleje z tymiánu
  • 2 lžíce mořské soli

Do konvice s vroucí vodou dejte oba éterické oleje a přidejte sůl. Promíchejte, vložte připravený kornout a nosem vdechujte páru. Nezapomeňte být po celou dobu inhalace i po ní v teple. Stejný postup inhalace zopakujte nejlépe 3krát za den, vždy po dobu 20 až 30 minut.

Jestliže vám bude po inhalaci přílišné horko, můžete si dát vlažnou sprchu.

(Visited 197 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.