Jak na rýmu pomocí levandule?

Rate this post

Rýma nám dokáže značně otrávit život a často není jednoduché se jí zbavit. Všichni jsme již určitě zažili, že dokud je rýma ještě v tekoucí formě, není to tak strašné, ale jakmile se ucpe noc a my máme problém s dýcháním, že člověku až vyhrknou slzy, pak je zapotřebí s rýmou zatočit. Dříve než sáhnete po medikamentech plných chemie, zkuste přírodní bylinnou léčbu.

Princip léčby

Základem je docela obyčejná pára, která spolu s bylinkami dokáže hotové zázraky. Působením bylinek (léčivek) se snadno otevřou póry, což pomáhá vyvolat intenzivnější pocit pocení, díky tomu se mohou uvolnit i hleny, které se mohou tvořit v případě, že se k rýmě přidá i kašel.

Inhalace bylinného olejíčku

K přípravě inhalace a tvorbě inhalátoru si vystačíte s docela obyčejnou konvicí na čaj a vroucí vodou. K tomu si vyrobte kornout z tvrdého papíru, který se postará o to, aby pára z konvice stoupala rovnou k nosu a ústům.

Co potřebujete k přípravě inhalace?

  • 1 – 2 kapky levandulového éterického oleje
  • 1 – 2 kapky éterického oleje z tymiánu
  • 2 lžíce mořské soli

Do konvice s vroucí vodou dejte oba éterické oleje a přidejte sůl. Promíchejte, vložte připravený kornout a nosem vdechujte páru. Nezapomeňte být po celou dobu inhalace i po ní v teple. Stejný postup inhalace zopakujte nejlépe 3krát za den, vždy po dobu 20 až 30 minut.

Jestliže vám bude po inhalaci přílišné horko, můžete si dát vlažnou sprchu.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.