Kosmetika na dovolenou

Rate this post

Prázdninové období sice skončilo a většina z nás již svou dovolenou vyčerpala, ale spousta lidí si čím dál častěji nechává trochu dovolené až na podzim. Někdo to dělá kvůli tomu, že nebude u moře takové horko, jiný proto, aby se nemusel tísnit mezi velkým množstvím turistů.

Každá žena se snaží vypadat skvěle a to bez ohledu na to, jestli jde na oběd s přáteli, do práce či se chystá na dovolenou. Potřebnou kosmetiku by měla mít s sebou vždy a všude, včetně dovolené v zahraničí. Jak se připravit a co si zabalit?

Deodorant

Možná vás to překvapí, ale na dovolené se bez něj neobejdete. Vyberte si deodorant, který působí aspoň 24 hodin a neobsahuje alkohol (tím zabráníte podráždění pokožky).

Šampon na vlasy

Regenerační šampon vám nesmí chybět, zvlášť když jste celý den na slunci a vaše vlasy jsou tak celý den vystaveny slunečním paprskům. Vlasům dodá důležité živiny a zregeneruje je, aby ožily. Šampon seženete i v minibalení.

Regenerační kúra

Poté co si vlasy umyjete šamponem, použijte ještě tuto kúru, která se postará o vaše vysušené (někdy až přesušené) konečky vlasů a pomůže i vašim narušeným vlasům. Nehledě na to, že budou vlasy chráněny před slunečním zářením.

Balzám na rty

Ústa dostávají zabrat po celý den, neboť jsou stejně jako vlasy vystaveny slunci. Často praskají, neboť jsou vysušené. Proto je důležité, aby byla ústa pravidelně ošetřována balzámem. Vhodný je např. s ovocnou příchutí, ústa ošetří a ještě vás osvěží.

Opalovací krém

Ten snad ani není třeba připomínat, neboť bez něj by na dovolenou neodjel snad nikdo. Zvolte takový, který vám bude vyhovovat, pokud možno s co nejvyšším faktorem.

Tělové mléko či olej

Pobyt u moře, kdy jste celý den na sluníčku, bude vyžadovat nejen péči o vlasy či rty, ale o pokožku celého těla. Proto je dobré, když si přibalíte tělové mléko či olej. Jakmile se vrátíte do svého dovolenkového obydlí, ošetřete mlékem (olejem) pokožku, aby byla vláčnější a oživila se (nebude tak mdlá). Pokuste se sehnat malé balení na cesty.

Parfém


Zdá se vám zrovna tenhle druh kosmetiky zbytečný? Právě naopak, kdo by nechtěl i na dovolené hezky vonět, určitě to bude lepší, než když z vás budou cítit třeba mořské plody od večeře. Sledujte různé akce či si pořiďte výhodná balení, kdy k parfému o objemu třeba 50 ml, můžete získat ještě miniaturní verzi v balení 15 ml.

Hydratační krém

V letních měsících je běžné, že se z pokožky velmi rychle vypařuje voda a ta je pak vysušená, proto je nutné, aby měla dostatek hydratace. Nezapomeňte si tedy přibalit hydratační krém (nebo sérum).

Lesk na rty

Jakmile se opálíte, budete ráda, že jste si místo hutné rtěnky, vzala jen lesk na rty. Udělá vám stejnou službu jako klasická rtěnka, ale na opálené tváři vypadá mnohem přirozeněji.

Make-up

Podrážděná kůže od slunce je při celodennímu vystavení slunci zcela přirozenou věcí. Pokud použijete make-up, pak nejen, že se postaráte o sjednocení barvy pleti, ale také jí ochráníte pomocí UV filtru.

Bronzový pudr

Používáte obyčejný pudr a chcete ho vzít na dovolenou s sebou? Zapomeňte na něj, neboť na dovolené užijete ten bronzový. Je skvělý tím, že zvýrazňuje opálení a při nanesení minimálně dvou vrstev jej můžete využít i jako zdravíčko.

Rozjasňovač

Chcete se zúčastnit večerní akce a oslnit svého partnera či přátelé? Pak své líčení můžete rozzářit pomocí rozjasňovače. Většinou bývá v malé tubě, takže ani nepoznáte, že ho berete s sebou.

Nezapomeňte si přibalit také řasenku (nejlépe voděodolnou), a také přípravek proti pocení nohou. Vhodný antiperspirant může zabránit pocení nohou, ale zároveň eliminuje jejich případný zápach. Mějte ho s sebou zejména tehdy, chystáte-li se o dovolené sportovat.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.