Vitaminy pro vlasy

Rate this post

Vlasy potřebují péči nejen zvenčí, ale i zevnitř, proto nesmíte zanedbávat jejich výživu. Pokud chcete, aby vaše vlasy byly husté, krásné, lesklé a byly již od pohledu zdravé, musíte jim pravidelně dodávat důležité vitaminy, které jsou pro ně nepostradatelné. Nestačí však jen konzumace čerstvého ovoce a zeleniny, ale také přípravky, do nichž jsou vitaminy přidávány a mají tak na vlasy i pokožku úžasný vliv.

Vitamin A

Hovoří se o něm jako o vitaminu pro mládí a krásu. Dokáže posílit přirozenou funkci pokožky, stejně jako její regenerační schopnosti. Pomáhá zvýšit tvorbu kolagenu a elastinu, tím podporuje pokožku v boji proti příznakům předčasného stárnutí. Je velmi důležitý pro jedince, u nichž probíhá léčba akné, lupénky a ekzémů. Vitamin A zmenšuje póry a pomáhá se zesvětlením pigmentových skvrn.

 • Nejsilnější formou vitaminu A je retinol, u něhož se stává, že zvyšuje citlivost kůže na UV záření. Pokud tedy budete používat přípravky, které obsahují retinol, musíte zároveň s nimi užívat i opalovací krémy. Kdo by nechtěl, pak stačí, když bude výrobky s retinolem užívat jen na noc nebo v zimním období.
 • Produkty, v nichž je obsažen betakaroten, což je provitamin A, žádné riziko při vystavení slunečním paprskům nehrozí. Díky provitaminu A totiž fungují jako účinný antioxidant, chrání pokožku před UV zářením a podporuje její zhnědnutí.

Vitamin B5

Pro použití v kosmetice je to nejdůležitější vitamin ze skupiny B. Má hydratační, zklidňující a zvláčňující účinky, díky tomu je vhodný pro citlivou, podrážděnou a vysušenou pokožku. Vytváří na povrchu kůže ochrannou vrstvu, která brání opakované ztrátě vody.

Vitamin B5 je skvělým pomocníkem při léčbě mnoha kožních onemocnění, pomáhá urychlit regeneraci kůži i hojení drobných poranění či poškození kůže, bez ohledu na to, jestli je mechanického či chemického původu, nebo bylo způsobeno sluncem.

K dalším vlastnostem tohoto vitaminu patří i antibakteriální a protizánětlivé účinky, díky čemuž je často používán při léčbě akné. V kosmetických přípravcích jej můžete najít ve formě panthenolu (provitamin B5).

Vitamin C

O tomto vitaminu se hovoří jako o malém zázraku, neboť je nejen prospěšný našemu zdraví, ale také pokožce. Jak pomáhá?

 • Ochrana pokožky před působením volných radikálů
 • Podporuje tvorbu kolagenu v těle
 • Je nezbytný pro vznik funkční struktury kolagenových vláken
 • Podporuje obnovu poškozených tkání
 • Brání předčasnému stárnutí pokožky
 • Pomáhá s vyhlazením vrásek a vypnutím pleti
 • Podporuje přirozené odstraňování kožních buněk
 • Zlepšuje prokrvování pokožky
 • Mírní pigmentové skvrny

Díky jeho protizánětlivým účinkům se často používá při léčbě růžovky a akné.
prozdravi.cz

Vitamin E

Éčko je významný antioxidant, který dokáže chránit pokožku proti vlivům z vnějšího prostředí. Pomáhá s tvorbou kolagenu a elastinu, podporuje hloubkovou regeneraci kožních buněk, zpomaluje stárnutí pokožky. Díky jeho výživným a hydratačním vlastnostem je skvělým pomocníkem, který dokáže v pokožce uzavřít potřebnou vlhkost, čímž pak pokožku zanechává pružnou, jemnou a úžasně vláčnou.

Dokáže pomoci s hojením drobných poranění, ale také různých spálenin, včetně těch od sluníčka. Protizánětlivý účinek se postará o zklidnění podrážděné pokožky.

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.