Bylinky na posílení imunity

Rate this post

Bylinek, které pomáhají s posílením imunity je mnoho, každá z nich má svou určitou specifikaci i význam, proto jsem vybrala jen ty nejznámější, které jsou svými účinky proslulé a jejichž užívání se již mnohokrát osvědčilo.

Echinacea

Třapatka nachová neboli Echinacea má na posílení imunity velký vliv, navíc dokáže skvěle fungovat i jako prevence, např. proti nachlazení či při chřipkové epidemii.

Aloe vera

Nejen, že posílí imunitu, ale ještě náš organismus pročistí. Aloe dokáže tělo zbavit veškerých toxinů (dokonce i těch usazených), díky čemuž se zbavíme přebytečné zátěže a náš organismus tak výrazně posílí. Po takové očistě se navíc cítíme skvěle a jsme plní energie.

Šípky

Pro odolnou imunitu je zcela nepostradatelný vitamin C, jehož je šípek velmi dobrým zdrojem. Céčko navíc funguje jako antioxidant, jenž tělo zbavuje volných radikálů, čímž významně zpomaluje proces stárnutí buněk. Šípek je dobré přidat do čaje, když se budete snažit vyléčit z chřipky či nachlazení. Mnohem větších účinků však dosáhnete užíváním sirupů, kde zůstává vitamin C zachován a není zlikvidován díky tepelné úpravě, jako je tomu v čaji.

Kopřiva

Pro někoho je to plevel, ale co se domácí léčby týká, je nepostradatelnou součástí různých čajů na pročištění a také se doporučuje při detoxikačních kůrách. Kopřiva obsahuje spoustu vitaminů a minerálů. Kdo nechce pít čaj, může si z kopřivy připravit třeba polévku, nebo jí použít k přípravě kopřivového špenátu. Pokrm bude chutný a ještě bude mít pozitivní účinky na vaše zdraví.

Rakytník řešetlákový

Myslím, že rakytník ani není třeba představovat, neboť v dnešní době se těší velké oblibě a to zejména díky jeho schopnosti stimulovat a posilovat imunitu. Jeho plody jsou přímo nadupané vitaminem C, antioxidanty a dalšími látkami, jež se významně podílí na posilování naší obranyschopnosti. Tou nejvhodnější formou pro jeho užívání je jednoznačně sirup, který je vhodný i pro děti.

Lichořeřišnice

Často se jí říká zabiják bakterií, je totiž nejen bohatým zdrojem minerálů a vitaminů, ale zároveň čistě přírodním antibiotikem, které má velmi silné účinky. Můžete jí používat ve formě preparátů, jež obsahují její výtažek, kdy funguje nejen jako léčivý přípravek, ale i vhodná prevence pro řadu nemocí, ale klidně jí lze konzumovat v čerstvém stavu, jako surovinu do salátu, který svou chutí značně vylepší.

Jinan dvoulaločný

Jinak také Ginkgo biloba patří k tradičním lékům v čínské medicíně. Své oblibě se u tamních léčitelů těší již po tisíciletí. Má velmi rozsáhlé spektrum účinků, působí třeba jako stimulant krevního oběhu, antioxidant a v neposlední řadě také posiluje náš imunitní systém. V tomto případě je však jeho užívání vhodné konzultovat s vaším ošetřujícím lékařem.

Ženšen

Stejně jako ginkgo je i ženšen oblíbenou bylinkou čínské (asijské) medicíny, nebo chcete-li léčitelství. Má dobré stimulační účinky na naší obranyschopnost a můžete ho užívat buď občas ve formě ozdravné kúry, nebo v průběhu léčby jakéhokoliv onemocnění. Tvrdí se o něm, že je to přírodní afrodiziakum, zároveň však dokáže obnovit naši psychickou i fyzickou rovnováhu

  • K těmto bylinkám se díky svým účinkům řadí také česnek, cibule a křen, ty jsou nejen úžasným zdrojem minerálů a vitaminů, které jsou pro tělo a imunitu nezbytné, ale účinkují také jako přírodní antibiotikum. Můžou se používat k léčbě nemoci i jako prevence. Pomohou s bojem proti všem nevítaným mikroorganismům, ať už jde o viry, bakterie či třeba plísně, jež se nám uhnízdily v těle, a nechce se jim ven.

Dalšími bylinkami, které mají antibiotické účinky je meduňka, máta, tymián a šalvěj. Nejvhodnější je z nich připravit čaj, který uspíší léčbu chřipky či angíny, nebo poslouží jako účinná prevence předtím, než se nemoc rozjede a může jí tak utnout ještě v zárodku.

Bylinky můžete samozřejmě různě kombinovat, vyzkoušet co vám vyhovuje, co naopak ne, po čem je vám lépe, nebo co vám zabírá rychleji.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.