Zelená káva – prospívá zdraví i kráse

Rate this post

Pokud potřebujete skutečně nakopnout, aby vám energie vydržela celý den, pak si dejte šálek zelené kávy. Přestože se řada lidí její konzumace bojí, má na náš organismus velmi pozitivní vliv.

Čemu prospívá?

  • Podporuje funkci jater
  • Podporuje srdce a jeho činnost
  • Pomáhá ledvinám
  • Pročišťuje organismus
  • Pomáhá na hubnutí

Zelená je dobrá

O zelené kávě koluje mýtus, že díky své nezralosti má zelenou barvu. To však není pravda, zelená je proto, že není pražená. Z keře kávovníků se sbírají zralé plody, ty se usuší a poté se z naprasklých bobulí vyloupává zrno, které se následně praží, čímž vznikají nám známá hnědá zrnka kávy.

Chuť kávy

Stejně jako zelený čaj má lahodnou chuť, kterou neprovází stopy hořkosti, tak je na tom zelená káva. Navíc je oproti té pražené o trochu sladší.

Když budete kávu kupovat, dejte si pozor, kam jí půjdete koupit. Často se prodává velmi draho, přitom zcela zbytečně. Můžete jí sehnat v některém internetovém obchodě, nebo zaskočit do kamenného obchodu se zdravou výživou či kávou.

Poznámka: vzhledem k tomu, že zelená káva obsahuje více kofeinu než klasická pražená káva, neměli byste si jí dávat příliš často. Lepší je čas od času jako takový životabudič, a jen v podobě jednoho šálku za den, víc není třeba.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.