Vhodné využití olivového oleje

Rate this post

Olivový olej se získává z čerstvých oliv, a to zejména jejich lisováním. Používají se však i jiné mechanické postupy. Své místo si našel i v českých domácnostech, přestože je to typická součást středomořské kuchyně.

  • Olivový olej je velmi doporučován, neboť jeho konzumací dodáváme tělu mononenasycené mastné kyseliny a také vitamin E.

Olej a jeho využití

Využívá se nejen při přípravě pokrmů, ale také v kosmetickém a farmaceutickém průmyslu.

Vlasová péče

Pokud svým vlasům dopřejete čistě olejovou masku, bude to pro ně balzám. Stačí jen olej nanést na vlasy (zhruba hodinku před mytím), důkladně promnout, aby se dostal opravdu všude, přikryjte fólií, nahřejte ručník a dejte ho přes fólii.  Nechte působit klidně hodinu, poté vlasy umyjte klasickým způsobem.

Popraskané paty

Chcete-li mít jemná a hebká chodidla, pak si dopřejte masáž chodidel olivovým olejem předtím, než se budete chystat spát, navlékněte si pak nějaké starší ponožky, u nichž vám nebude vadit, že se omastí. Až se ráno probudíte, vaše chodidla budou jako nová.

Pečuje o řasy a obočí

Občas se může stát, že potřebujete trochu podpořit růst obočí či řas. Proto opatrně vetřete trochu olivového oleje ke kořínkům řas a také do obočí (stačí tak dvakrát do týdne). Výsledek vás jistě potěší.

Odličovací prostředek

Řada žen se potýká s různými alergickými reakcemi, které jim vyvolávají kupovaná odličovadla, jež jsou v řadě případů plná chemie. Proto zkuste použít k odlíčení olivový olej, který nejen, že pleť skvěle vyčistí od make-upu a dalších nečistot, ale ještě jí vyživí a dodá potřebnou hydrataci.

Sérum na pleť

Vzhledem k tomu, že je olivový olej plný antioxidantů, může vám pomoci odstranit suchou kůži a také jemné vrásky. Než půjdete spát, natřete si s ním okolí očí a rtů. Pravidelné používání vás obou problémů zbaví.

Ústní voda

Dejte si do úst 1 polévkovou lžíci olivového oleje, zhruba 15 minut jej převalujte po dásních a patře. Potom olej vyplivněte a vypláchněte si ústní dutinu vlažnou vodou. Tato metoda již v dřívějších dobách fungovala jako očista a detoxikace úst.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.