Domácí lékař pro naše mazlíčky

Rate this post

Každý z nás někdy zažil situaci, kdy dostal vysoké horečky či střevní virózu, a nebyl schopen doklopýtat se do ordinace svého praktického lékaře, aby si nechal napsat nějaké léky a zavolal tak svého lékaře k sobě domů.

DOmaci lekar pro vaseho mazlicka (1)

Pro člověka nic těžkého, či neobvyklého, ale co když onemocní Váš domácí mazlík? Ať už pes, kočka či jakýkoliv jiný tvoreček, který nám zpříjemňuje život svou roztomilostí a oddaností, všichni potřebují čas od času nejen pomoc naší, ale zejména pomoc odborníka.

dog-91765_960_720

Nezáleží na tom, jestli potřebujete mazlíčka očkovat, nechat mu ostříhat drápky, či mu zkontrolovat krev. V současné době existuje několik veterinářů, kteří za Vaším miláčkem přijedou a vyšetří ho v klidu domova. Prohlídka proběhne v naprosté pohodě, aniž by se musel stresovat cestou, čekáním v čekárně s ostatními zvířaty a prohlídkou v ordinaci, kde se mu přestane líbit ihned, jakmile za ním zaklapnout dveře.

cat-830256_960_720

Většina těchto lékařů je skvěle vybavena, takže mohou u Vás doma provádět i taková vyšetření, kvůli kterým jste dříve museli jezdit jedině na veterinární kliniku, např. ultrazvuk. Jsou to vlastně takové mobilní veterinární ordinace.

bush-266044_960_720

Osobně si myslím, že tyto služby jsou mezi lidmi vítané, neboť spousta z nich sice vlastní nějakého toho mazlíčka, ale není schopná dostat ho kdykoliv na veterinární kliniku. Např. pro seniory, kteří mají zhoršenou pohyblivost, ale přesto jsou na svých domácích miláčcích závislí, je taková služba k nezaplacení.

Vědomí, že jejich pejskovi či kočičce, může někdo pomoci přímo u nich doma, aniž by museli složitě vymýšlet, jak se vlastně k tomu veterináři dostanou, je pro ně vysvobozením z trauma, jak jen mohou svému nemocnému mazlíčkovi pomoci, když jsou rádi, že se sami vůbec pohybují.

guinea-pig-1313465_960_720

Z vlastní zkušenosti vím, jaké to je, když Vám onemocní pes. Je to Váš miláček, člen rodiny, skoro jako Vaše vlastní dítě. Hýčkáte si ho od malinka, hlídáte, aby správně jedl, měl správnou stravu, dostatek pohybu, péči o srst a tak bych mohla pokračovat do nekonečna. Prostě je pro Vás vším a Vy jednoho dne zjistíte, že je nemocný.

U malého plemene není transport na veterinární kliniku skoro žádný problém, kdežto u velkých a obřích plemen už je to horší. Pokud máte v rodině siláka, který pejska unese, je to skvělé, ale když pak má takové velké plemeno nosit žena, je to horší, náš pes třeba vážil 40 kilo. Samozřejmě jsme ho vždy k veterináři s matkou dopravily, ale byla to fuška.

cat-1551783_960_720

Bohužel v té době ještě tyto služby veterinářů v domě nebyly tak známé, ale kdybych si znovu pořizovala psa, určitě bych jich využívala neustále, a i kdyby šlo jen o obyčejné očkování, raději bych zavolala veterináře domů, než abych pejska vystavovala stresu v ordinaci.

Jsem velkým fanouškem této báječné služby a věřím, že i v budoucnu budou veterináři domů hojně využíváni, neboť tento nápad je naprosto dokonalý. V dnešní době internetu, není žádnou překážkou vyhledat si vhodného veterináře domů na jakémkoliv vyhledávači, stačí jen zadat klíčová slova VETERINÁŘ DOMŮ. Já jsem si oblíbila www.homevet.cz, které má vynikající ohlasy.

 

 

 

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.