TOP 7 důvodů pro konzumaci bramborové šťávy

Rate this post

Možná vás to překvapí, ale vedle klasického způsobu konzumace brambor jako přílohy nebo ingredience do různých pokrmů, je hodně doporučováno pití šťávy z brambor, to zejména z toho důvodu, že má velmi blahodárný vliv na posílení našeho imunitního systému. Jaké jsou důvody pro konzumaci bramborové šťávy.

1. Obsahuje vitaminy a další živiny

Šťáva z brambor obsahuje vitaminy A a C, stejně tak vitaminy skupiny B. Dále je v ní obsažen fosfor, železo, draslík, vápník, vláknina a rovněž zeaxanthin (ten chrání naše oči).

Díky tomu, že bramborová šťáva nemá v podstatě žádnou chuť, klidně se dá smíchat s jinou šťávou. Skvělou volbou je třeba mrkvová šťáva.

2. Nápoj proti zánětům

Bramborová šťáva je vhodná i jako protizánětlivý nápoj, který pomáhá proti artritidě, bolestem zad i některým bolestivým zánětům.

3. Zásaditost

Vzhledem k tomu, že je šťáva z brambor zásaditá, je prospěšná, pokud potřebujeme zklidnit trávicí trakt. Pomáhá i s léčením poruch trávení a přispívá k eliminaci přebytečných kyselin, jež jsou obsaženy v těle.

Jestliže vás trápí žaludeční vředy nebo máme nepříjemně podrážděná střeva, i s tím vám pomůže bramborová šťáva. Zajímavé je, že přispívá ke snížení hladiny cholesterolu.

4. Snižuje tlak a cukr

Zdá se to neuvěřitelné, ale bramborová šťáva má velmi pozitivní účinek na snižování hladiny cukru v krvi, zároveň s tím může pomoci s léčbou vysokého krevního tlaku.

5. Léčba kůže

Podrážděná kůže dokáže znepříjemnit život, ale se šťávou z brambor je to snesitelné, protože dokáže kůži zklidnit. To je také důvod, proč je šťáva prospěšná při problémech s akné a ekzémy.

6. Šťáva na hubnutí

Jestli chcete něco málo shodit, měli byste šťávu z brambor pít pravidelně. Ideální je 1 hrnek předtím, než se nasnídáte a pak znovu večer, zhruba 3 hodiny před spaním.

7. Prospívá močovému ústrojí

Pravidelnou konzumací šťávy se odplavuje kyselina močová, šťáva také zabraňuje tomu, aby se v močových cestách tvořily vápenaté kameny. Bramborová šťáva je velmi prospěšná i ve chvíli, kdy nás trápí onemocnění ledvin.

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.