Sunshine Coast – Austrálie

Rate this post

Pokud už vás nebaví navštěvovat stále stejné destinace pro dovolenou, jako je Chorvatsko, Řecko nebo třeba Itálie, zkuste něco nového, neokoukaného a hlavně krásného.

Sunshine Coast (Slunečné pobřeží) patří k nejoblíbenějším místům, které lze na australském kontinentu najít. Nachází se v jihovýchodní části Queenslandu a už dávno to není jen přístav. Největším lákadlem jižního pobřeží je městečko Surfers Paradise.

Když vyrazíte autem z Brisbane, což je hlavní město státu Queensland, dorazíte tam zhruba za hodinku. Jezdí sem každý, kdo si chce odpočinout od městského hluku a každodenního chaotického života, poznat ty největší krásy přírody, které Austrálie nabízí a zároveň zapomenout na všechny své starosti a jen relaxovat.

Proč si vybrat právě Sunshine Coast?

Důvodů, proč vyrazit právě do této cílové destinace je opravdu hodně. Kromě krásné přírody, je výhodou příjemné počasí, které tu vydrží po celý rok. V sezóně můžete sledovat velryby, fanoušci potápění se mohou potopit k vrakům potopených lodí.

Milovníci divokých vln si mohou užít pořádnou jízdu na vlnách, neboť jsou tu ideální podmínky pro surfaře. Zkusit si můžete tandemový seskok padákem nebo vyrazit na horolezeckou výpravu do Glasshouse Mountains.

Kdo by se už neměl chuť se jen tak povalovat uprostřed pláže, může vyrazit na procházku v korunách stromů deštného pralesa. No, a jestli si potrpíte na nakupování a nechcete si ho nechat ujít ani o dovolené, uvítáte jistě možnost navštívit tradiční farmářské trhy, kde je možné nakoupit a ochutnat velké množství místních produktů.

Čím je Sunshine Coast jedinečný?

Oblíbená turistická oblast je díky překrásnému pobřeží, dokonalým plážím a skvostným skaliskům perfektním místem pro dovolenou. Unikátem je největší písečný ostrov Fraser Island, který je zvláštní tím, že zde veškerá vegetace roste rovnou z písku.

To je také důvod, proč je tento ostrov zapsán na seznamu UNESCO. Milovníků přírody je mnoho, a jestli se chcete seznámit s tou australskou, stačí si zvolit některý národní park, v němž zažijete divokost Austrálie na plné pecky.

Zajímavá místa – co navštívit a čemu se věnovat?

Procházky v buši

Tzv. bushwalking je přístupný pro každého, přičemž k dispozici je celá řada terénů, kam patří nejen nedotčené pláže, ale i další pobřežní oblasti v okolí Sunshine Coast.

Mnohé národní parky (Mapleton Falls National Park, Kondalilla National Park, Glass House Mountains National Park), nabízí perfektně udržované stezky pro pěší, kde najdete i různé vybavení pro kempování či piknik.

Například Glass House Mountains patří k významným horským vrcholům, kam můžete vyrazit na horolezeckou výpravu. Horám dominují okolní borovicové lesy.

V této oblasti je nejen národní park, ale i spousta míst, kde si můžete udělat piknik, kochat se pohledem na skály, vodopády, ale také si užít turistické trasy či lezení po skalních stěnách. Nechybí ani krásný výhled po okolí.

Sunshine Coast Cruises – výletní plavby

Nabízí se zde několik tras, po kterých lze vyrazit za poznáním okolní přírody, hor, ale také živočichů, kteří zde žijí. Můžete tak pozorovat velryby, delfíny, také želvy, krmení pelikánů a mnoho dalších. Třeba zrovna plavba za delfíny je včetně oběda v podobě bufetu.

Divoké jízdy autem

Milujete řízení, rychlou jízdu a adrenalinové výzvy? Pak neváhejte, pronajměte si auto a vyrazte za dobrodružstvím v podobě jízdy podél pláže, kolem pobřeží nebo si zkuste třeba závody motokár.

Další zážitky v Sunshine Coast

  • vyrazte si za rybolovem
  • prožijte s dětmi den v zábavném parku či na dětském hřišti (Aussie World atd.)
  • navštivte úžasnou botanickou zahradu Noosa Botanic Gardens.
  • užijte si pravou nákupní horečku na řemeslných a farmářských trzích
  • prohlédněte si The Ginger Factory, což je továrna zpracovávající zázvor, která pravidelně otevírá dveře i zahrady továrny pro širokou veřejnost. Můžete vidět, jak ze zázvoru vznikají různé pochoutky. Jen přes ulici je Nutworks, továrna, která produkuje různé oleje, sušené ovoce, oříšky, čokoládu a další dobroty.
  • zahrajte si golf na místních golfových hřištích (Hyatt Coolum, Noosa Springs atd.)
  • zavítejte do překrásných národních parků jako je Mapleton Falls National Park, Conondale National Park, The Glass House Mountains National Park, Noosa National Park, Great Sandy Marine Park a mnoho dalších.

Pokud vás Sunshine Coast nezaujme, můžete zkusit třeba Kanárské ostrovy nebo dovolenou na Maltě.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.