Samsung Galaxy S8 G950F 64GB

Rate this post

V posledních letech se již stalo pravidlem, že se nás společnost Samsung vždy snaží překvapit nějakou žhavou novinkou v podobě nového maximálně výkonného mazlíka na poli mobilních telefonů. Do každého modelu vkládá velké naděje, že po něm budou zákazníci šílet a snaží se do něj vtěsnat co nejvíce funkcí a vychytávek.

Momentálně se Samsung pyšní svými novými vlajkovými loděmi, které doslova přetékají různými užitečnými funkcemi a zajímavou výbavou.  Špičkový materiál, odolná konstrukce, perfektní výkon, příjemně vypadající displej a vyhovující ovládání, to vše už k novým telefonům od Samsungu zkrátka neodmyslitelně patří.
 

 


Obecně lze říci, že se Samsung řadí k nejlepším a zároveň nejoblíbenějším značkám v oblasti mobilních telefonů. Samsung Galaxy S8 G950F disponuje mnoha inovacemi a jeho zavedením na trh získá zákazník opravdový skvost.

Základním kamenem tohoto mobilního telefonu je zakřivený 5,8″ Super Amoled displej HD+ (2960 x 1440) s kulatými rohy. Když jej srovnáme s modelem Galaxy S7, je displej větší zhruba o 18%, což zákazníci uvítají. Zásluhou úzkých rámečků se však nijak zvlášť nezměnily rozměry tohoto telefonu.

Design a displej

Do nového modelu Samsung Galaxy S8 G950F se zamilujete na první pohled. Prioritou celého telefonu je úchvatný design, doplněný o super tenký rámeček, který je kolem celého displeje a má kulaté rohy.

Skoro celou část plochy (asi 83%) zabírá displej, čímž jsou rozměry telefonu vyhovující a velmi příjemné zejména pokud se připojíte na internet, prohlížíte fotky nebo videa. Velká úhlopříčka umožňuje spoustu zábavy a různorodého využití. Tělo je kombinací superprémiového kovu a tvrzeného skla, po stranách je souměrně zaobleno a díky tomu vám perfektně padne do ruky.

Dokonalý je i 5,8″ Super Amoled displej, který má rozlišení Quad HD+ (2960 x 1440) s poměrem stran 18,5 : 9. K dokonalosti přispívají i kulaté rohy a zakřivené hrany. Oproti modelu Galaxy S7 se displej zvětšil zhruba o 18%, přestože rozměry se v podstatě nijak nezměnily.

Širokoúhlý displej umožňuje pohodlné zobrazení všech dostupných aplikací a to klidně i dvou vedle sebe. Samozřejmostí je sledování filmů i videí a prohlížení fotografií, na kterých vám díky prostornému displeji neunikne ani ten nejmenší detail.

Klasické mechanické tlačítko Home Button nahradilo tlačítko softwarové, které je zkombinováno s tlakovým senzorem.

Bezpečnost a fotoaparát

Samsung Galaxy S8 G950F zajišťuje ochranu všech vašich dat. Mobil je vybaven čtečkou otisků prstů, která je nově přesunuta na zadní stranu telefonu. Na čelní straně figuruje Iris Scanner (čtečka oční duhovky), která je jedinečná a mnohem účinnější než klasický rozpoznávací znak v podobě otisku prstu.

Díky Iris Scanner budou vaše data v telefonu zabezpečena a vy budete mít jistotu, že jej nikdo jiný než vy neodemknete. Stačí se totiž na telefon jen podívat, Iris Scanner si ověří vaší oční duhovku a telefon následně odemkne. Pro maximální bezpečí je k dispozici také Secure Folder, což je zabezpečená složka pro osobní data.

Samsung pro své zákazníky připravil skutečně bohatou nabídku v podobě skvělých funkcí a výbavy, kterou je Samsung Galaxy S8 G950F přímo nadupaný. K tomu pomáhají i fotoaparáty, které jsou na telefonu k dispozici na obou stranách.

Na zadní straně máte fotoaparát s rozlišením 12 Mpx s technologií Dual Pixel (2DP) a světelností F/1.7. Výhodou je perfektní zaostření i superrychlé pořízení samotné fotografie, dokonce i při zhoršených světelných podmínkách. Velkým pozitivem je i to, že fotoaparát umístěný na zadní straně nevystupuje nad povrch telefonu, jako tomu bývá u jiných modelů.

Video můžete natočit celkem kvalitní a to až ve 4K UHD (3840 x 2410 bodů). U předního fotoaparátu je stejná světelnost jako u zadního, tedy F/1.7, ale rozlišení je nižší, jen 8 Mpx, které je i tak naprosto vyhovující.

Výbava a výkon

Samsung Galaxy S8 G950F pracuje s 8mi jádrovým procesorem 2,5 Ghz, který je vyroben pomocí technologie 10 nm. Dále má 4 GB operační paměť RAM, 64 GB vnitřní paměť, slot na paměťové karty microSD (podporuje až 256 GB). K zahození není ani audio výstup a UHQ 32 bit audio kvalita.

Baterie má kapacitu 3000 mAh a snadno jí dobijete díky podpoře Adaptive Fast Charge. Praktické je i bezdrátové dobíjení. Kdo chce, může si k telefonu dokoupit Gear VR brýle a vstoupit tak do Virtuální reality. Součástí Samsung Galaxy S8 G950F  je i rychlý oboustranný konektor USB-C 3.1. Balení obsahuje také AKG sluchátka, která jsou známá svou kvalitou.

Mezi naprosté novinky patří podpora Samsung DeX, což vám umožňuje připojení telefonu k monitoru, klávesnici i myši, takže s ním můžete pracovat jako s běžným počítačem. Vzhledem k tomu, že má přístroj dokonalý výkon, práce s ním je příjemná, plynulá a zcela bez problémů, a to i v tomto módu, tedy styl počítačového rozhraní s podporou multitasking. Pokud budete chtít funkci Samsung DeX využívat, musíte dokoupit kolébku Samsung DeX Station.

Verdikt

Závěrem lze říci, že i když se někomu zdá cena Samsung Galaxy S8 G950F  vysoká, jeho funkce a výbava vám to plnohodnotně vynahradí. Ostatně kromě již zmíněných funkcí se nabízí klasika v podobě LTE, maximálně úsporný Bluetooth 5.0 LE, dále NFC, GPS, ANT+, Samsung Pay a vymazlená bezpečnostní aplikace KNOX (zabezpečený telefon v telefonu).

K zahození není ani možnost virtuálního šifrování. Nový a velmi přehledný Smart Manager, který vás informuje o stavu baterie, dostupnosti úložiště, paměti RAM, zabezpečení a spoustě dalšího. Pokud si chcete čas strávený se svým mobilním telefonem skutečně užít, pak je tento model tou správnou volbou.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.