ROZLUČTE SE DÍKY LASERU S VRÁSKAMI

Rate this post

Začínáte uvažovat o tom, že byste se přece jen nemuseli smířit s přibývajícími roky a využili možností moderní medicíny? Takže zvažujete jednotlivé možnosti. Vyrazit na injekce botulotoxinu nechcete v obavě o zachování vlastní mimiky, protože máte před očima mnoho fotografií celebrit, které to poněkud s tímto zázračným prostředkem přehnaly? Od chirurgického liftingu vás zase odrazuje nutnost následné rekonvalescence. Naštěstí máme jinou možnost, která zaručuje viditelný, přitom přirozený efekt. A nebolí. Řeč je o laseru.

Jaký je princip laserového ošetření? 

Laser samozřejmě není jen jeden, existuje celá škála typů s různým využitím. Velmi obecně se dají lasery podle použití na vrásky rozdělit na dvě kategorie. V případě počínajících vrásek, které zatím nejsou tak hluboké, se hodí laser erbiový. Ten umí nekrotizovat svrchní vrstvu pokožky, děje se tak ale na žádoucích místech, ta ostatní zůstanou zcela nezasažena jeho vlivem. Vysokou přesnost při zákroku zajišťuje počítačem řízený paprsek. Díky tomu ho lze použít i na velmi jemnou pokožku obličeje. Pro pacienta je navíc takový zákrok nenáročný a bezbolestný, pocítíte během něho pouze teplo.

Pokud už máte naopak vrásky hlubší, volíme frakční CO2 laser, který už má výraznější efekt. Také on vysílá laserový paprsek. Ten je ovšem během okamžiku roztříštěn do mnoha mikroskopických bodů. Můžete si je tak představit v podstatě jako jakousi drobnou mřížku. Navíc světelný paprsek nezůstává pouze na povrchu, ale proniká až do podkoží. Tady podnítí novotvorbu kolagenu. Tím zajistíme výrazný efekt, přičemž intenzitu laseru můžeme individuálně přizpůsobit. I tak se nemusíte obávat žádných rizik, laser je vždy schopen přesně zaměřit pouze na ošetřované partie, okolní pokožka zůstane nepoškozena.

Nehrozí vám tedy žádné nežádoucí účinky. Stále se přesto jedná o proceduru miniinvazivní a dojde k porušení povrchu kůže. Proto můžeme pro zvýšení komfortu pacienta před vlastním sezením využít lokální anestetikum. 

V čem je tento postup výhodnější než jiné metody? 

Odstranění vrásek laserem nebolí, což je pro řadu lidí zásadní kritérium. Hojení je velmi krátké, takže se můžete ihned vrátit k činnostem, které děláte běžně, laserové ošetření nevyžaduje dlouhou rekonvalescenci. Vedlejší účinky jsou taktéž minimalizovány, po zákroku se objevuje pouze lehké začervenání pokožky. Tento projev spontánně ustoupí do několika dnů. Po absolvování je dovoleno se nalíčit, takže pokud by vám zarudnutí překáželo, lze jej korigovat make-upem.

Efekt by měl vydržet až několik let, v tom je znatelná výhoda této omlazovací metody. V případě botulotoxinu byste měli na další aplikaci vyrazit přibližně po třech až šesti měsících. Ale i v případě laseru je konečný výsledek závislý na dalších faktorech, o kůži je potřeba se náležitě starat, to znamená nevystavovat se přehnaně slunci či solárii. Což je současně nutné dodržet už těsně po laserovém omlazení, protože pleť je velmi citlivá.

Ošetření laserem v Altos

Do vybavení naší kliniky patří moderní zařízení, mezi jinými například SmartXide2 CO2, který pochází z dílny italského výrobce DEKA. Výhodou tohoto laseru je především značná variabilita spočívající v kombinaci synergického působení CO2 laseru a zdroje radiofrekvenčních vln. Díky své intenzitě dokáže proniknout i do spodních vrstev kůže. Jeho působení přizpůsobíme konkrétně vám a tomu, co vás trápí. Proto by ho měl v rukou výlučně mít v rukou kvalifikovaný odborník. V Altos našemu personálu zajišťujeme specializovaná školení pro manipulaci s těmito přístroji.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.