O tom, že obyčejná voda dokáže hotové zázraky, jste se mohli přesvědčit už mnohokrát. Voda však není prospěšná jen vnitřně, když jí pijete. Skvělé účinky má i zvenčí.
Je lepší sprcha nebo napuštěná vana?
To záleží na tom, jak moc spěcháte nebo kolik času hodláte očistě v koupelně věnovat. Pokud se vám nechce být v koupelně příliš dlouho, pak vletíte do koupelny, v rychlosti se osprchujete, abyste ze sebe spláchli únavu včetně nečistot, a zase jdete pryč.
V případě napuštěné vany, si můžete dopřát příjemnou relaxační koupel, kterou doplníte o různé koupelové soli či vonné esence vhodné do koupele. Teplá koupel má úžasné relaxační účinky, které jsou o hodně vyšší než u obyčejného sprchování.
Zajímavé je, že co se týká teploty vody, tak za teplou ani studenou nepovažujeme vodu o teplotě mezi 34 a 36°C. Zatímco když jsme venku, tak se tento jev týká vody, která má zhruba o 10 a více stupňů méně.
Studenou nebo teplou vodu?
Pokud se ponoříte do teplé vody, přijede na vás spánek a budete chvilkami poklimbávat, neboť se uvolní napětí ve svalech a vám se uleví. Oproti tomu chladná voda má dráždivé účinky a dokáže vás nakopnout natolik, že vyskočíte na nohy plní energie a svěží. Na lehce chladnou vodu, která má vynikající osvěžující a oživující schopnosti si tělo snadno zvykne.
Kdo se potřebuje skutečně probrat, docílí toho jedině s chladnou vodou. Nejen, že se probudíte k životu, i když jste hodně unavení, ale ještě prospějete svému zdraví, protože chladná voda povzbuzuje imunitní systém i krevní oběh. Jestliže vydržíte v chladné až skoro ledové vodě 1 minutu, můžete na sebe být pyšní.
Přidejte odpověď