Rady babky kořenářky – nachlazení

Rate this post

Vyzkoušeli jste již řadu výrobků z lékárny, které Vás zaručeně zbaví kašle a přitom kašlete stále stejně, nebo snad dokonce ještě víc? Pokud už máte těch 100% fungujících sirupů a kapek dost, zkuste osvědčené rady babek kořenářek, které jsou již po léta vyzkoušené a podle řady lidí opravdu fungují.

Jitrocel

Dalo by se říct, že je součásti skoro každého dobrého a hlavně účinného sirupu proti kašli, neboť je to v podstatě přírodní antibiotikum s hojícími, tišícími a protizánětlivými účinky.

Cibule

Již po několik generací se používá sirup s úžasnými léčivými účinky, který si připravíte z cibule a medu. Tento recept se v rodinách dědí odjakživa. Stačí jen vymačkat šťávu z 1 cibule, přidat 1 lžičku medu, promíchat a podávat nejméně třikrát za den, vždy po jídle.

Tymián

Spousta lidí nad ním mávne rukou, že je to jen koření do jídla, ale tymián je skvělý v mnoha ohledech. Výborný je ve formě masti na hrudník a záda, pak z něj můžete připravit čaj a vlažný popíjet nebo se také používá při aromaterapii jako éterický olej. Ať už ho použijete v jakékoliv podobě, dokáže ulevit nejen od kašle, ale i od zánětu.

Eukalyptus

Ten snad ani není třeba přestavovat, však kapky s eukalyptem známe všichni. Ale tentokrát zkuste eukalyptový sprej, kterým si před spaním postříkáte polštář. Během spánku se vám ohromně uleví a přes noc si na kašel ani nevzpomenete.

Lékořice

Když pomineme její vynikající chuť, pak je důležité zmínit, že již po dlouhá staletí pomáhá při léčení kašle. Kořen lékořice dokáže uklidnit zanícený a podrážděný, navíc zmírňuje kašel. Při jejím užívání musí být opatrní ti jedinci, kteří mají problémy s vysokým krevním tlakem.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.