Nejkrásnější pláže Itálie

Rate this post

Chystáte se na dovolenou a lákají vás nejkrásnější pláže Itálie? Itálie nabízí nejen dostatek slunečních paprsků, ale také kilometry krásných písečných pláží, které jsou obklopeny překrásnou krajinou, horami, ale také historií a tradiční italskou kuchyní. Pro náročnější turisty nabízí také toulky za historií. V Itálii zkrátka dostanete vše, po čem toužíte.

Positano

Positano, Itálie, Svátek

Nejkrásnější pláž Itálie leží blízko Neapole směrem na jih. Positano je to nejlepší místo ke koupání, které Itálie nabízí. Vzhledem připomíná dort s marcipánovými ozdobami, neboť okolní horské svahy jsou poseté malými a značně letitými barevnými domečky, které jsou přilepené jeden vedle druhého. Město je určené pro pěší, tudíž auta tu vůbec nejezdí. Říká se, že kdo navštíví Positano, bude si připadat jako ve snu. Pro výlety je naprosto ideální, pravidelně z něj vyplouvají trajekty.

 • Díky skalnatým břehům je moře velmi živé a plné mořské fauny a flóry.
 • Najdete tu murény, chobotnice, kraby, langusty a další.
 • Pláž zakončuje strmé skalisko, za nímž je další pláž.

Nezapomeňte si domů odvézt něco na památku, z Positana si odvezte Limoncello, což je místní vynikající likér, dále tu koupíte originální parfém či typickou ozdobu vyrobenou z modrého skla.

Otranto

Otranto Katedrála, Salento, Exkurze

Toto starodávné městečko bylo založeno Řeky a může pyšnit překrásnou pláží, která je známá tím, že když je pěkné počasí, což je v podstatě stále, můžete z ní dohlédnout přes Jadran na Korfu či do Albánie. Pokud sem zavítáte, nezapomeňte si prohlédnout místní katedrálu pocházející z roku 1088, najdete v ní největší mozaikovou dlažbu z celé Itálie.

Navštivte hrad z 15. století, který byl vystavěn k obraně proti tureckým nájezdům, nebo se projděte romantickými starými uličkami. Pláž leží hned u města, přesto se místní obyvatelé pravidelně koupou na kamenné náplavce u restaurace, odkud se dá rovnou sklouznout do moře tyrkysové barvy.

Vieste

Garda, Banka, Itálie, Voda, Idylický

Na jihu Itálie jsou překrásné pláže u města Foggie, kam se dostanete po schodech ze skal, které jsou na pobřeží. Přestože cesta k pláži je trochu náročnější, moře je známé tím, že pravidelně dostává modrou vlajku za perfektně čistou vodu. Vieste, leží na vysokém skalnatém ostrohu, jenž vybíhá do Jadranu, okouzlí vás svými starodávnými uličkami, stejně jako malými rodinnými restauracemi.

 • Zajděte do románské katedrály sv. Marie a pevnosti ze 13. století, která v dávných časech odolala útokům od nájezdníků. Dá se odsud rovnou zaběhnout k moři.
 • Symbolem tohoto letoviska je Pizzomuno (bílý skalní prst), ten trčí do výšky 25 metrů ve stejnojmenné zátoce (říká se, že to kdysi byl krásný muž, který zkameněl kvůli žárlivým Sirénám.

San Teodoro

Dovolená, Pláž, Itálie, Léto, Oceán

Letovisko San Teodoro ležící na severovýchodním pobřeží Sardinie, je obklopeno kopci a spoustou zeleně (pobřeží se říká smaragdové). Místní pláž La Cinta má čistý bílý písek, v těsné blízkosti pak koupaliště se sladkou vodou a také mírný svah, který se svažuje do moře, čímž je pláž vhodná i pro rodiny s malými dětmi.

 • Vyrazte na výlet lodí podél pobřeží, poznáte tak místa, která jsou přístupná jen po moři.
 • Pochutnejte si na plodech moře, na něž se restaurace San Teodoro zaměřují.
 • Vedle La Cinta, můžete vyrazit na Molara a Tavolara, což jsou ostrovy s neobydlenými plážemi.
 • Krásná je také Cala Brandini, které se říká Malé Tahiti.
 • Pro výlety je ideální vnitrozemí, nabízející neolitické stavby a stezky v hlubokém údolí.

San Vito lo Capo

Velké, Stromboli, Sopka, Itálie, Horké

Blízko sicilského Palerma leží nádherná pláž, díky jejíž scenérii budete mít pocit, jako když jste na Maledivách. Pokud nebudete mít chuť jen polehávat na pláži, jděte na procházku a vyrazte na Monte Cefano, což je hora, která se tyčí nad zátokou. Z této hory můžete za jasného počasí dohlédnout až do Afriky či na sopku Etnu.

 • Během procházky půjdete kolem liduprázdných pasteveckých usedlostí a zátok.
 • Spoustu výletních tras nabízí také přírodní rezervace Lo Zingaro, která je nedaleko
 • V uličkách San Vita vás přivítají restaurace, které mají svou charakteristickou vůni díky místnímu sýru ragusano, jenž je vynikající s těstovinami.
 • Pro milovníky sladkého tu mají také sicilské cukrovinky, zejména proslavené jsou ty z marcipánu.
(Visited 58 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.