Lékárnička na dovolenou

Rate this post

Chystáte se na delší pracovní cestu nebo na dlouho očekávanou dovolenou? Pak nezapomeňte, že nemoc Vás může zastihnout kdekoliv a kdykoliv, proto se na cestu dobře připravte a vybavte svou lékárničku vším potřebným, co by se vám mohlo na cestě hodit, spolu s tím, co běžně potřebujete každý den.
lekarna-cz-volne-prodejne-leky-728x90px.jpg

Co si sbalit na cestu?

  1. Standardní lékárničku, která bude obsahovat gázu, náplasti, nůžky, obinadlo, dezinfekci atd., což je obsah běžné autolékárničky, kterou si přibalte i tehdy, když nejedete autem, může se vám hodit.
  1. Běžně užívané léky – nezapomeňte si s sebou vzít léky na předpis, které každý den užíváte, ať už jsou na srdce, tlak či cukrovku. Vše mějte s sebou v originálním balení i s příbalovým letákem.
  1. Léky na bolest a horečku – ty má v domácnosti v podstatě každý, ať už paralen, ibalgin, brufen a další. Dejte si však pozor, abyste nekombinovali různé účinné látky (ibuprofenum či paracetamol), vždy musí být mezi jednotlivými dávkami pár hodin pauza.
  1. Teploměr – to se vám může zdát zbytečné, ale přeměřit si teplotu vám neuškodí.
  1. Léky na alergii – ty si vezměte s sebou, i když alergii nemáte, protože nikdy nevíte, kdo z vašich blízkých je bude potřebovat. Bohatě postačí volně prodejné tablety, spolu s gelem proti poštípání hmyzem (vhodný je Fenistil gel).
  1. Léky na problémy se zažíváním, proti průjmu a na cestovní nevolnost – nejčastěji nás na cestách trápí průjmy a různé druhy zažívacích obtíží, buďte proto připraveni na vše. Pokud s vámi jedou i vaše ratolesti, přibalte k těmto lékům i rehydratační roztok, což je vhodná prevence při silných průjmech.
  1. Doplňky proti nachlazení a na bolest v krku – každá změna teploty či prostředí může vyvolat virózu. Proto s sebou mějte nosní kapky, sirup na kašel a nějaké pastilky na cucání, které uklidní rozbolavěný krk.
  1. Přípravky na péči o oči – mějte s sebou kapky na unavení oči a také preventivně na zánět spojivek, protože ten se může velmi nepříjemně rozjet, pokud se neřeší ihned. 
  1. Hygienický gel na ruce – ten používejte kdykoliv bude potřeba, ať máte jistotu, že jsou vaše ruce před konzumací potravin čisté a zbavené případných bakterií.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.