Kokosový olej – základní využití

Rate this post

Bojuje proti nadváze, bakteriím, virům, pomáhá nám pečovat o naše tělo a vlasy, a v neposlední řadě je vyhledávanou potravinou. Řeč je o kokosovém oleji, který je v dnešní době již skoro nezbytnou součástí každé domácnosti, s ohledem na jeho všestranné použití.

Prospívá pleti

Myslím, že největší oblibu si získal právě v oblasti péče o pleť a vlasy. Jestli máte normální, mastnou či suchou pleť, nehraje vůbec žádnou roli, neboť kokosový olej je vhodný pro všechny typy, ať už ve formě tělového oleje, krému nebo pleťového mléka. Hydratuje, rychle se vstřebává a pokožka je po něm naprosto úžasná.

Pomáhá vlasům

Třeba ženy v Indii, si ho nemohou vynachválit při vlasových zábalech, pro jeho schopnost zabraňovat lámání vlasů a konečků, ale také jako prevenci proti vypadávání vlasů, neboť díky jeho konzistenci, se vlasy snadno rozčesávají, čímž se tolik nenamáhají a nedochází k jejich poškození. Zároveň jsou vlasy lesklé, a vypadají zdravě.

Nejlépe funguje, když olej naneseme na suché vlasy, necháme působit zhruba hodinku (někdy stačí i půl), poté aplikujeme vlasový šampon, důkladně vlasy promneme, a pak teprve důkladně spláchneme. Osvědčil se, i jako pomocník v boji proti lupům, ale také jako náhražka za kondicionér.

Využití v kuchyni

Abych nevychvalovala kokosový olej pouze v oblasti krásy, nesmíme opomenout, že je zdraví prospěšný i v kuchyni. Takové palačinky či lívance, připravené na kokosovém oleji, jsou naprosto úžasné. Navíc pro toho, kdo je alergický na mléko, a nemá tím pádem šanci si dát máslo, je olej skvělou náhražkou (můžeme ho použít také při přípravě vánočního cukroví, těsto je po něm krásně křehké), navíc neobsahuje cholesterol.

Při vysokých teplotách se nepřepaluje, a stejně jako při pečení cukroví, dodá pokrmu křehkost i při smažení.

Jsem si jistá, že kokosový olej má velkou budoucnost a skvělý potenciál, rozhodně po něm ráda sáhnu, když budu chtít vyzkoušet něco nového, ať už co se pleti týká, nebo v kuchyni.

(Visited 9 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.