Kanárské ostrovy – dovolená v Atlantiku

Rate this post

Kanárské ostrovy jsou tvořeny sedmi hlavními ostrovy a několika dalšími ostrůvky sopečného původu v severním Atlantiku. Můžete si dopřát všechen místní komfort, bezpečné a velmi krásné prostředí za přijatelné ceny. Turisté, kteří sem zavítají, se moc rádi a často vrací, protože tu panuje pohoda, je tu čerstvý oceánský vzduch a drsně krásná sopečná krajina. Společně si krátce představíme 6 nejzajímavějších ostrovů.

 

Gran Canaria

Podél jižního a východního pobřeží jsou plážové resorty propojeny pobřežní silnicí. Pokud nechcete jen polehávat na pláži, můžete se vydat na průzkum ostrova. Uprostřed ostrova narazíte na Roque Nublo, skálu, z níž budete mít úžasný výhled, stačí jen vyjít na náhorní plošinu.

 • Navštivte město Arucas, jež je známé katedrálou sv. Jana Křtitele, která je z černého kamene. Proslulost si město vysloužilo díky produkci rumu, který je opravdu vynikající.
 • Jih ostrova je zvláštní tím, že se tu tvoří duny z písku, který sem zavane z Afriky. To je také důvod, proč se o této oblasti mluví jako o malé Sahaře.
 • Po pobřežní silnici dorazíte až do rozkošného přístavu Puerto de Mogán na jihu. Tady jsou skaliska, po jejichž úpatí jsou rozesety terasovité domky. Využijte možnosti a nahlédněte pod hladinu, k tomuto účelu je tu turistická ponorka.

Tenerife

Tento ostrov je typický svými křivolakými uličkami a tradičním koloritem domečků. Uličky jsou zajímavé tím, že vedou z kopce a hned zase do kopce, takhle stále dál a dál po celém ostrově. Vzduch je prosycen vůní banánovníků a borovic, které tu najdete v opravdu hustém porostu, neboť vegetace je tu velmi bujná.

 • Za návštěvu stojí barokní katedrály, které jsou až monumentální v poměru k velikosti ostrova, které najdete v Santa Cruz v severní části a Puerto de la Cruz na západě.
 • Pokud si chcete udělat výlet s nádechem dobrodružství, pak je ideálním cílem Pico de Teide, což je vrchol sopky ve výšce 3 718 m nad mořem. Dostanete se tam lanovkou.
 • K dolní stanici lanovky se dostanete autobusem, který vás sem zaveze téměř ze všech oblastí na ostrově.
 • Nevynechejte možnost povalovat se na prosluněné pláži s čistým pískem a svěžím vzduchem.

Fuerteventura

Pokud chcete jen lenošit, pak se vydejte do východní části ostrova, kde jsou ty nejideálnější resorty. Ve stejném místě najdete i hlavní město Puerto del Rosario. Překrásné pláže najdete i na severu u Corraleja, malebné rybářské vesnice, kde v podstatě skoro nikoho nepotkáte.

 • Vyrazte do vnitrozemí, kde v městečku La Oliva mžete obdivovat barokní kostel Parroquia či pevnost Casa de los Coroneles.
 • V horách je městečko Betancuria, to bylo v roce 1404 založeno normanským rytířem Jeanem de Béthencourtem.
 • Chcete si dát něco dobrého na zub nebo nakoupit suvenýry pro rodinu a přátelé? Pak zavítejte do Casa Santa Maia.

La Gomera

Tento malebný ostrov se zmenšil o polovinu, za což může eroze. Leží východně od Tenerife, odkud na něj můžete vyrazit na trajektu. S ohledem na to, že tu není moc pláží, míří sem turisté výhradně za horskou turistikou, k čemuž slouží turistické stezky. Ty vedou přímo do národního parku Garajonay, který je proslulý svým vavřínovým lesem.

Srdce ostrova je plné zelených údolí, odkud se kocháte pohledem na skalnaté vrcholky, nad nimiž se vznáší mlžný opar. Skály jsou charakteristické tzv. tyčovými útvary Órganos (varhany). Na ostrově se daří banánovníkům, papáje, mangu, avokádu a vinné révě.

La Palma

Je pátým největším ze sedmi hlavních Kanárských ostrovů. Následky sopečné činnosti jsou patrné zejména na místních plážích, na nichž leží převážně šedý a místy až černý sopečný písek.

 • Nejvyšším bodem ostrova je vrchol Roque de los Muchachos, jinak také nazývaný Skály mužů, odkud si můžete vychutnat výhled do vyhaslého kráteru po sopečné činnosti, který má průměr 8 km. Zvláštností je hustý lesní porost, kterým je kráter obrostlý. Je zde také observatoř.
 • Všude na ostrově jsou turistické cesty. Po těch se dá dorazit k jeskyním, potokům a na další místa, kde při troše štěstí zahlédnete i vzácnou zvěř.
 • Třešničkou na dortu je místní med a víno, které jsou chuťově vynikající.

Lanzarote

Nejseverněji položený ostrov, který leží na činné sopce. Je tu dohromady 87 pláží o celkové rozloze 26,5 km. Nejznámějšími jsou Playa de Mujeres, Playa del Pozo, Playa del Papagayo, Puerto de Muelas a La Juradita, které mají světlý písek, dále Playa Las Chucharas s jemným světle hnědým pískem, Playa Bastián s černým pískem a také třeba Playa Grande, ta má jemný světle hnědý písek a získala ocenění Evropské unie v podobě Modré vlajky.

Černá vulkanická půda na ostrově prospívá pěstování vinné révy. Ostatně právě na Lanzarote narazíte na ty nejlepší odrůdy vín.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.