Kam s věcmi, které vyřadíme při úklidu?

Rate this post

Generální úklid je občas potřeba v domácnosti každého z nás. Často najdeme věci, které už léta nepoužíváme a zbytečně nám tak zabírají místo. Někdy jde o věci, jež už není možno používat, protože jim skončila doba použitelnosti, jako třeba u léků. Co s některými věcmi dělat a kam je po úklidu dát?

Nevyhazujte knihy

Jestliže se rozhodnete udělat pořádek ve svých knihách, protože je vaše knihovna plná až k prasknutí, je zbytečné knihy hned vyhazovat. Nejdříve se zkuste zeptat v knihovnách či antikvariátech po okolí, jestli by vaše knihy nechtěli. Když bude tento pokus neúspěšný, můžete je vystavit na internetu za rozumné ceny a pokusit se je rozprodat. Nejen, že se zbavíte nepotřebných kusů, ale ještě si můžete něco málo vydělat. Jednou z možných variant jsou také pouliční knihovny, tam lze vybrané tituly věnovat.

Léčiva

Děláte pořádek v domácí lékárničce a objevili jste tam řadu prošlých léků? Pak je rozhodně nevyhazujte jen tak do kontejneru, stejně jako není vhodné je splachovat do odpadu. Nevyužité léčivou patří mezi nebezpečný odpad, proto by měl být zpracován jen certifikovanými firmami. Prošlé tablety, kapky a další léky odneste do nejbližší lékárny, kde se o jejich likvidaci postarají.

Oblečení

Když vyřadíte nepotřebné oblečení a textil, je škoda ho hned vyhodit do směsného odpadu. K jeho likvidaci využijte kontejnery na oblečení. Odtud pak jdou tyto oděvy na charitu či do dětských domovů. To samé platí o hračkách, se kterými si už vaše děti nehrají, ať už jde o autíčka, plyšové hračky atd., prostě cokoliv. Můžete je darovat Červenému kříži, ale také některému dětskému nemocničnímu oddělení, kde je využijí pro malé pacienty.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.