Kam na podzim k moři?

Rate this post

Čas rychle uteče a zima bude za dveřmi, proto využijte ten zbývající čas a ještě předtím si vyrazte na některou z krásných pláží,kde si prohřejete kosti. Existuje několik destinací, kde i v říjnu najdete teplé moře, dostatek slunce a navíc nezruinujete svůj rozpočet.

V dřívějších dobách byla taková cesta za sluncem výsadou boháčů, dnes si ji může dopřát v podstatě každý. Pojďme se podívat na pět míst, která můžete na podzim navštívit a nemusíte přitom opustit evropský kontinent.

Mallorca


Největší z Baleárských ostrovů vás nadchne krásnými plážemi, horami a také historickými městečky. Přestože je známá svým luxusem a bohatstvím, můžete pořídit zájezd s polopenzí v tříhvězdičkovém hotelu zhruba od 12 tisíc. Říjen je zde teplý, a to nejen ovzduší, ale i moře. Kdyby vám bylo velké horko můžete si udělat výlet do hor, kde se můžete kochat tamními vinicemi a olivovými háji.

Rhodos

Ostrov je proslulý množstvím historických událostí. Najdete zde památky, které připomínají dávné Řeky, Byzantskou říši, ale také řád maltských rytířů a Turky. Rhodos nabízí úchvatné pláže, půvabné taverny s řadou specialit a také moře, které vás i v říjnu zláká ke koupání a šnorchlování. Navíc v říjnu už tu není tolik lidí. Spousta pláží se nachází v sevření skal v úzkých zátokách, jež mají nebesky modrou a teplou vodu.

Kypr


Říká se o něm, že má nejkrásnější pláže celého Středomoří. Je nejjižněji položeným ostrovem a svou krásou nás uchvátí i na podzim. Má velmi příjemné vnitrozemí a jižní pobřeží, které se pyšní spoustou krásných pláží s útulnými hotely. Není však doporučována cesta do turecké části ostrova.

Španělsko

Chcete-li si užít podzimní výlet do Španělska, pak je vhodnou volbou Costa del Sol na jihu. Vedle dlouhých písečných pláží můžete zkoumat i pobřeží a vnitrozemí. Pobřeží je sice spojováno převážně s bohatší klientelou, přesto zde najdete hotely za rozumnou cenu. Říjen je stále teplý, takže se můžete bez obav vydat na cestu.

Kanárské ostrovy


Podzim tu můžete trávit kdykoliv, protože počasí je tu stále krásné. Moře je sice studenější, ale to vám vynahradí hotely se svými bazény. Ceny jsou zde přijatelné, a i když tu není tolik pláží, můžete si udělat výlet nejen po ostrovech, ale také po místních obchodech. Vnitrozemí nabízí sevřená údolí a hory, z nichž si můžete užít nádherný výhled na okolí.  

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.