Kam s dětmi na hory?

Rate this post

Pohled na zasněžené vrcholky hor, do kterých se opírá zimní slunce, je pohled, který potěší každého z nás. Pokud se ve dnech volna rozhodnete vyrazit na hory, ale nechcete jezdit nikam do zahraničí, klidně můžete využít zimní střediska, jež nabízí naše hory. Vedle lyžování si tu najdou zábavu i vaše děti, takže si společné dny volna s rodinou opravdu užijete. Kam vyrazit?

Boží Dar

Krušnohorské městečko nabízí malý lyžařský areál Novaco, které má k dispozici lyžařskou školičku pro děti od dvou let. Na jihovýchodě leží areál Neklid, jež se pyšní velmi širokou červenou sjezdovkou, kterou pod vrcholem hory Dub doplňuje ještě krátká černá sjezdovka. Je tu lyžařská i snowboardová škola a snowpark. Přes Boží Dar vede Krušnohorská běžkařská magistrála. Běžeckým lyžařským areálem je Jahodnice.

Červenohorské sedlo

Atraktivní lyžařské středisko najdete v Jeseníkách. Velkou výhodou tohoto střediska je, že se do centra na silnici z Koutů do Bělé pod Pradědem svažují všechny sjezdovky. Můžete si tak užít výhled nejen na ně, ale také z nich až budete na některé stát. Po většinu dne jsou sjezdovky zalité sluncem. Areál se nachází na Jesenické běžecké magistrále a díky vysoké poloze tu v podstatě nehrozí problém, že by nebyl sníh. Pro náročné lyžaře je tu ostrá černá sjezdovka, jinak jsou hlavně modré a červené. Využít můžete půjčovnu vybavení, jako třeba běžky, lyže, sněžná kola, snowboardy a další. Pro děti i dospělé je tu lyžařská škola. Ubytovat se můžete v místním hotelu, kde mají krytý bazén, infrasaunu, tradiční českou kuchyni a mnoho dalších výhod. V nedalekých Koutech nad Desnou se nachází další dlouhá sjezdovka. Jeseníky se pyšní největším zimním areálem z celé Moravy. Co se týká lanovek tak vedou čtyřsedačkové.

Pec pod Sněžkou

Tato lokalita v Krkonoších je pro rekreaci s dětmi ideální. Jsou tu lyžařské terény, jako Hnědý vrch, Javor a Zahrádky, které leží kousek od sebe a mají modré či hnědé označení, což znamená, že jsou skvělé pro rodiny s dětmi. Pod Hnědým vrchem leží krátká černá sjezdovka. Na Hnědém vrchu si můžete užít výhled z rozhledny. Lanovkou se mohou běžkaři nechat vyvést na Krkonošskou magistrálu skoro ze všech míst. Najdou zde mnoho kilometrů upravených tratí. Trasy jsou příjemné, cestou narazíte na horské boudy s restauracemi. V centru lyžařského střediska je Relaxpark, kde je bezpečná kolejová bobová dráha a FLY kladka obojí mohou využít děti i dospělí. Kladka pracuje na systému, kdy je přes údolí nataženo lano dlouhé 220 metrů a vy na něm jezdíte či spíše létáte.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.