Jaké suché plody konzumovat?

Rate this post

Každý z nás si občas rád zobne něčeho dobrého, ať už je to čokoláda, oříšky, či jen žvýkačka. Proč však mlsat jen tak bezúčelně to, co nám zrovna přijde pod ruku, když si můžeme mlsat zdravě a ještě k tomu chutně. Co si dát?

Rozinky Jumbo

Tyto plody jsou velmi oblíbené zejména při pečení, ať už přímo, jako součást těsta, nebo jen tak ke zdobení různých koláčů, perníků atd. Skvělé jsou jen tak samotné, nebo v kombinaci s oříšky, používají se i do různých sušených směsí.

Jsou bohaté na železo a hlavně vlákninu. Při jejich koupi si vyberte ty, které nejsou sířené, protože jsou zdravější a uchovají si tak přirozenou barvu, ostatně to platí u všech druhů sušeného ovoce.

Papája

Nejčastěji je k dostání kandovaná, přičemž se doslazuje minimem fruktózy. Na některých místech se dá pořídit i čerstvá, ale není to pravidelné. Papája má skvělé účinky na trávení, neboť je plná enzymů, jež rozkládají bílkoviny, tuky a sacharidy.

Piniové oříšky

Přestože se to nezdá, jsou tyto oříšky považovány za afrodiziakum. Používají se jako základní suroviny do italského pesta, ale i některých dalších omáček, které se používají na těstoviny. Výborně se hodí k sýrům, či k jehněčímu masu. Piniová semena jsou bohatým zdrojem vitaminu K, draslíku a zinku.

Kustovnice

Těmto malým červeným plodům se říká také ovoce dlouhověkosti. Jsou nasládlé, občas i trochu kyselé, někdy až mírně hořké. Jsou bohaté na aminokyseliny, fenoly, nenasycené mastné kyseliny, stopové prvky, polysacharidy, monosacharidy, minerály (draslík, vápník atd.), ale také vitaminy A, B, C a E. Pokud budete tyto plody mlsat pravidelně, poslouží Vám to lépe, než když do sebe budete ládovat tuny sladkostí.

Moruše bílá

V dřívějších dobách bylo toto sladké ovoce oblíbené při přípravě džemů, v současnosti je vyhledávané spíš v sušené formě. Když jsou bobule malé, jsou většinou tvrdé, ty větší lehce křupou. Můžou se použít jako ingredience do snídaňových cereálií, jogurtů nebo také do moučníků.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.