Jak sušit prádlo efektivněji?

Rate this post

Sušička prádla je nedílnou součástí mnoha domácností a řadí se mezi velmi užitečné pomocníky. Odpadne nám díky tomu věšení prádla, stejně jako zápasení s prádelní šňůrou, a kolíčky. Se sušením prádla nám může pomoci několik jednoduchých triků.

Prach a žmolky

Moderní sušičky jsou vybaveny speciální přihrádkou, do které se během praní zachytávají žmolky z oblečení včetně prachu. Je nutné jí pravidelně čistit, jinak bude sušení o 15 – 20% méně účinné. Pro nás to znamená, že bude muset sušit déle, takže spotřebuje více elektrické energie.

Co může se sušením pomoci?

Froté ručník

U starších sušiček je dobré do bubnu přidat suchý froté ručník, který dokáže absorbovat vlhkost, takže se prádlo suší mnohem rychleji. To se hodí třeba při sušení prostěradel atd.

Zbavte sušičku vlhkosti

V praxi to znamená, že byste měli zkusit sušičku během cyklu otevřít a nechat dvířka zhruba 15 – 20 minut otevřené. Díky tomu se z bubnu odpaří přebytečná vlhkost a o hodně se tak zvýší efektivita sušení.

Množství prádla

Mějte na paměti, že si sušička vezme stejné množství elektrické energie, jak při sušení plného bubnu, tak i při minimálním zaplnění. Snažte se tedy vždy využít maximální kapacitu bubnu vždy, když je to možné. Dokonce se vyplatí společně sušit oblečení za stejného materiálu.

Proč použit tenisové míčky?

Zdá se vám to jako šílenost? Podle mnoha uživatelů sušiček je to naopak skvělá věc. Když totiž vhodíte 2 tenisové míčky do bubnu, prádlo je pak po skončení cyklu mnohem nadýchanější.

Skvěle to funguje třeba u péřových bund, které ani po vyprání neztratí svůj objem (na bundy použijte 3 – 4 míčky). Jakmile budete sušit svetry, zabalte tenisové míčky do alobalu a teprve potom vhoďte do bubnu. Alobal omezí statickou elektřinu svetrů na minimum a svetry vás díky tomu nebudou zlobit.Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.