Jak originálně ozdobit vánoční stůl?

Rate this post

V obchodech se prodejci předhání s nabídkou různých dekorací, ale pokud máte fantazii, můžete si spoustu doplňků, které Vaší domácnost ozdobí během vánočních svátků, vyrobit sami.

Výhodou je, že na takové ozdoby nepotřebujete žádné drahé druhy materiálu. Na výrobu použijte obyčejné přírodniny, sušená jablka, šišky, háčky, bavlnky, korálky a podobně.

Svícny ze šišek

Potřebujete skleněné svícny určené na čajové svíčky. Doneste si z lesa šišky a umístěte po jedné do svícnů. Potom vezměte dřevěné hvězdičky nebo i perníkové, zastrčte do každé drátek a ozdobu zapíchnete do šišky. Takové ozdoby běžně pořídíte i v papírnictví.

Svícen z bábovky

Máte staré keramické formy na pečení, které už sice nepoužíváte, ale je vám líto je vyhodit? Vezměte třeba bábovkovou formu, naskládejte do ní šišky, do středu formy umístěte skleničku i se svíčkou. Mezi šišky připevněte vánoční ozdoby, případně můžete přidat pár větviček cesmíny.

Pletený obal na hrnek

Nesnášíte, když si uvaříte kávu a během chvilky vychladne? Pak mu uháčkujte nebo raději upleťte kabátek ve velikosti a tvaru daného hrnku. Jestli neumíte plést ani háčkovat, můžete k sobě sešít různé látkové ústřižky.

Proutěné srdce

Proutěný korpus, který bude ve tvaru srdce, můžete koupit v obchodě již hotový nebo si jej z proutí vytvarovat. Jakmile korpus máte, připevněte na něj zlaté, červené nebo třeba modré mašličky, větvičky cesmíny či myrty.

Také přidejte malý věneček, který upevníte na střed srdce a do kterého lze umístit svíčku. Dozdobte malými ozdobami. Použijte například malé kouličky, případně jiné drobné ozdůbky.

Vsaďte na keramiku

Budete potřebovat keramickou nádobu, nejlépe mísu nebo jakoukoliv nádobu, která není příliš vysoká a má ploché dno. V závislosti na průměru nádoby do ní umístěte jednu či více sklenic, ale tak, aby byly dnem vzhůru a dal se na ně nakapat vosk pro připevnění svíček.

Kolem sklenic nakládejte, respektive naaranžujte šišky, větvičky cesmíny a klidně přidejte i koření, jako celou skořici, badyán atd., dokonce se hodí sušený pomeranč nebo jiné citrusy. Pak už jen zapalte svíčky a je hotovo.

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.