Jak nalíčit rty?

Rate this post

Známe to všechny, ve spěchu rty přetřeme rtěnkou, abychom dokončily rychlé líčení, a už utíkáme do práce, či na schůzku. Bohužel během chvíle je rtěnka většinou pryč, nebo je všude možně, jen ne na rtech. Jestliže se chystáte na důležitou schůzku, či večírek, mělo by vaše líčení být dokonalé, včetně rtěnky. Jak rty nalíčit, aby rtěnka vydržela co nejdéle? Zkuste některou z osvědčených metod.

Peeling a make-up

Papírovým kapesníčkem osušte rty a poté aplikujte peeling na rty, ten se postará o obroušení staré kůžičky. Otřete a naneste balzám, ten rty vyhladí, čímž zamezíte rtům, aby byly po nanesení rtěnky popraskané. Vše dokončete tím, že přes rty jemně přetřete make-up.

Konturovací tužka

Obtáhněte rty konturovací tužkou, dbejte vždy na to, aby měla tužka o něco světlejší, nebo stejnou barvu jako rtěnka. S konturovací tužkou začněte na horním rtu uprostřed (tzv. srdíčko) a obtáhněte na obě strany, poté naneste tužku i na spodní ret. Stejně musíte postupovat s nanášením rtěnky, lesku i tekutého make-upu. Jemně nanášejte a dbejte na to, ať nepřetáhnete linku z konturovací tužky.

Zvětšení rtů

Pomocí konturovací tužky můžete své rty opticky zvětšit, i když jen o několik milimetrů. Stačí jen, když spodní ret obkreslíte konturovací tužkou tak, že bude kontura širší (větší) než samotný ret.

Štětec na rty

Naneste rtěnku štětečkem, nejdříve na horní ret, poté na spodní. Používejte vždy celou plochu štětce.

Rtěnka a pudr

Naneste na rty rtěnku, potom přiložte na rty kapesníček a štětcem rty přepudrujte. Nakonec rty znovu přetřete rtěnkou.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.