Domácí vlasové masky

Rate this post

Každý touží mít lesklé a pevné vlasy, které budou mít objem a nebudou je hyzdit lupy či roztřepené konečky, bez ohledu na to, jaký typ vlasů vlastní. Kupované vlasové masky v řadě případů nedosahují takového účinku, jaký by člověk očekával, proto není na škodu, když si zkusíte připravit masku doma z vlastních zásob. Je to rychlé, snadné a výsledek vás potěší.

Mastné vlasy

Pro tento typ vlasů zvolte medový zábal. Stačí jen smíchat 1 kelímek bílého jogurtu s 1 lžičkou medu a vzniklou směs nanést na vlasy. Masku nechte působit 15 až 20 minut. Pak vlasy opláchněte a umyjte běžným způsobem. Maska je vhodná i při problémech s lupy.

Suché vlasy

Suchým vlasům ze všeho nejvíce prospívá med. Sekundovat mu v tomto případě bude avokádo, které zbavte pecky, vydlabejte ze slupky, nastrouhejte na jemném struhadle, přimíchejte 1 lžíci medu a 1 lžičku mandlového oleje. Důkladně promíchejte a aplikujte na vlasy. Nechte působit 20 až 25 minut a poté opláchněte.

Jemné vlasy

Vlasy jemné, stejně jako splihlé, potřebují vejce, neboť obsahují pro vlasy tolik důležitý protein. K jednomu žloutku dejte 2 lžíce bílého jogurtu, promíchejte a naneste na suché vlasy. Po dvaceti minutách působení vlasy umyjte.

Roztřepené a lámavé konečky

Do mixéru vhoďte banán, trochu medu rozmíchejte v teplé vodě, přilijte k banánu a rozmixujte, až vznikne řidší krémová směs, kterou naneste na vlasy a nechte 20 minut působit. Nakonec opláchněte vlažnou vodou.

(Visited 14 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.