Domácí přírodní kosmetika na obličej

Rate this post

Přestože jsou obchody plné různých kosmetických přípravků, mnoho z nich může vyvolávat nečekané alergické reakce na některou složku, kterou obsahují. Nehledě na to, že často nemají takový výsledný efekt, jaký kupující očekává. Není nic lepšího, než si vhodnou kosmetiku vlastnoručně připravit doma z vlastních zásob. My se spolu podíváme na domácí kosmetiku na obličej.

Pokud chcete mít jemnou, vláčnou a hladkou pleť, pak si připravte některý z těchto dvou domácích receptů.

Sladký peeling z máku

Co budete potřebovat?
1/2 lžičky tekutého medu
1/2 lžičky nemletého máku
1 lžička bílého jogurtu.
Všechny přísady dejte do malé misky, promíchejte a naneste na obličej k provedení jemného peelingu. Obličej pak omyjte vlažnou vodou. Uvedené množství postačí na 1 až 3 aplikace.

  • Díky zrníčkům máku bude pleť důkladně, ale jemně vyčištěna. Slabá vosková vrstva odstraní šupinky staré kůže a jogurt se postará o hydrataci a promaštění pleti. Navíc nehrozí podráždění pokožky.

Olejový krém s jablky a mrkví

Co budete potřebovat?
200 g kokosového oleje
15 g jablek
15 g mrkve
1 lžíce sušených okvětních lístků růže.

Do hrnce dejte kokosový olej a zahřejte ho. Mrkev a jablko nastrouhejte, lístky růže rozdrťte a přidejte ke kokosovému oleji. Promíchejte a nechte 30 minut povařit, poté odstavte a nechte vychladnout. Krém přefiltrujte a uložte do nádobky pro uskladnění (může to být sklenička či pečlivě vymytá krabička od krému).

Jablko i mrkev jsou přírodním antioxidantem, pomáhají zlepšit pružnost pleti. Ne nadarmo se jim říká prameny mládí.
(Visited 67 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.