Cibule – k čemu se hodí?

Rate this post

Cibule je nepostradatelná v každé domácnosti, ale není to jen ingredience na vaření. Existuje mnoho způsobů, jak jí využít. Na co se vlastně hodí?

Bodnutí hmyzem

Štípanec od hmyzu je velmi nepříjemná záležitost, ale cibule dokáže přinést úlevu. Cibuli rozkrájíme a jednoduše položíme na postižené místo.

Obsahuje totiž látky, které ulevují od bolesti a ránu navíc vydezinfikují. Jediné na co nepomáhá, je případná alergická reakce na hmyzí štípnutí.

Rezavé nože

Rez se na nožích objeví zcela nečekaně a často se mu neubráníme, ani když o své nože pečujeme s maximální pečlivostí. Existuje jednoduchý způsob, jak se rzi zbavit.

Stačí najít hodně velkou cibuli, zapíchnou do ní nůž a ostřím přejíždíme sem a tam. Takhle několikrát za sebou a rez se odporoučí.

Cibule proti kašli

Účinný lék proti kašli nemusí být jen z lékárny, ale hravě si ho připravíme z cibule. Je to jednoduché. Cibuli oloupeme, rozpůlíme, na každou půlku 1 lžičku hnědého cukru a na hodinu odložíme stranou. Ve finále cibuli sníme. Kašel by měl brzy zmizet.

Pohlcovač pachů

Žádná domácnost se nevyhne tomu, aby se v ní občas nevyskytl nějaký nežádoucí zápach. Vezmeme tedy misku s vodou, dáme do ní cibuli nakrájenou na drobné kostičky. Postavíme do místnosti, kde se zápach vyskytl. Stačí pár hodin a zápach bude eliminován.

Usazeniny v hrnci

Šťávu z cibule vymačkáme na houbičku nebo do hrnce a pustíme se do čištění. Díky cibulové šťávě se povrch dobře a velmi snadno čistí, všechny usazeniny včetně špíny pustí během okamžiku.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.