Cestování pro seniory – tipy kam jet na dovolenou

Rate this post

Máte pocit, že senioři již na dovolenou nejezdí, protože to nepotřebují? Právě naopak, odpočinek a relaxaci potřebuje každý z nás, bez ohledu na věk či pohlaví. Příjemná dovolená v klidné destinace je vhodná pro všechny, včetně seniorů. Někteří jedou na dovolenou kvůli odpočinku, jiní ze zdravotních důvodů a ostatní proto, že chtějí poznat nová místa, zažít dobrodružství a vyzkoušet to, co ještě nikdy nedělali, třeba potápění, windsurfing atd.

Dovolená pro seniory by toho měla nabízet mnohem víc, než jen odpočinek na pláži. Krásné prostředí, vynikající místní kuchyně, historické památky či možnost zažít nákupní horečku, to vše si můžete užívat i ve vyšším věku. Máme pro Vás pár tipů, kam jet na dovolenou.

Kanárské ostrovy – Tenerife

Největší ostrov z Kanárských ostrovů svým tvarem připomíná trojúhelník a je znám tím, že se v jeho oblastech vyskytují různé klimatické podmínky, stejně jako různorodá fauna či flóra. Sever ostrova má podnebí chladnější a je zde častější výskyt dešťových přeháněk, díky tomu se zde daří vegetaci, zejména stále kvetoucím stromům a keřům, zároveň jsou tu banánové plantáže. Na jihu Tenerife je zem vyprahlejší, takže je klima o hodně teplejší, což je také důvod, proč jsou zde ta největší a nejživější letoviska z celého ostrova. V Puerto de la Crus se nachází – Loro Parque, což je zoologická zahrada, která se pyšní největší a nejznámější sbírkou papoušků na celém světě, dále obrovským podmořským akváriem a také nejrozlehlejším výběhem tučňáků (nikde na světě větší nenajdete).

Kypr

Třetí největší ostrov Středozemního moře má sice velmi bouřlivou historii, přesto patří k oblíbeným destinacím, které si lidé vybírají jako cíl své dovolené. Kypr se dělí na řeckou a tureckou část. Obě mají svá známá letoviska a díky vynikající poloze v subtropickém pásu je zde léto dlouhé a úžasně teplé. Můžete si zde užít tenis, golf, jachting, jezdectví, cyklistiku, pro aktivnější seniory je tu i horolezectví či vodní sporty. Vydejte se na výlet do hor, na safari, užijte si projížďku lodí či zkoumejte dávnou historii. Kdo chce, může si na ostrov vyrazit i za zimní dovolenou. Vrchol v pohoří Troodos, který je vysoký skoro 2 000 metrů, je ideální pro zimní lyžování, při kterém se Vám naskytne výhled na velmi nezvyklé scenérie. Kypr si zkrátka zamilujete.

Španělsko – provincie Murcia

Nachází se zde jedna z největších pobřežních lagun a nese krásné jméno Mar Menor (Malé moře), často bývá označována za španělské „Mrtvé moře“. Laguna má slanou a příjemně teplou vodu, která je dokonce o 5 stupňů teplejší než Středozemní moře, od kterého jí dělí úzký pruh pevniny, jež se nazývá La Manga. Vzhledem k tomu, že je zde voda většinou mělká, můžou si na své přijít i neplavci či lidé se zhoršenou hybností. Díky přívětivému klima je toto místo přímo balzámem na dýchací cesty, zároveň prospívá při léčbě kožních onemocnění, bolavých kloubů, revma atd. Díky slanému moři a léčivému bahnu je tato destinace velmi oblíbeným cílem mnoha seniorů.

Sardinie

Druhý největší ostrov Středozemního moře je znám svými nejkrásnějšími plážemi z celé Evropy, na nichž leží ten nejjemnější bílý písek a kolem se rozprostírají nádherná jezera a písečné duny. Ty největší duny jsou na jihu Sardinie, u Porto Pino, v blízkosti hlavního města Cagliari. Mezi klenoty Sardinie patří malinké souostroví Caprera a La Maddalena, kam Vás ze Sardinie doveze trajekt zhruba za 30 minut. Pokud si chcete dovolenou užít v klidu bez velkých davů, pak je nejlepší navštívit Sardinii v první polovině září, kdy je zde minimum turistů a moře je krásně prohřáté.

Další vhodné destinace

  • Lázně Bükfürdő (Maďarsko) – jsou to nejoblíbenější lázně v Evropě a zároveň největší v Maďarsku. Léčivá voda je bohatá na vápník, hořčík a kyseliny uhličité, čímž pomáhá osobám s onemocněním pohybového aparátu, ale je prospěšná i při urologických a gynekologických potížích, onemocnění žaludku a poruchách trávení.
  • Menorca – nabízí překrásné romantické pláže, které svým vzhledem připomínají Karibik a mají čistý sněhobílý písek, průzračné moře, úchvatný západ slunce, panenskou přírodu a také legendární Koňskou stezku, jež se těší oblibě u fanoušků turistiky.
  • Albánie – říká se, že je to vzrušující země, kterou ještě nezkazil turismus. Můžete zde najít krásné pláže Jaderského moře, tyrkysově modrou a příjemně vyhřátou vodu, úchvatné hory a divokou nedotčenou panenskou přírodu, kde mají svůj domov vzácní pelikáni a také majestátní orel. Turisté si chválí zejména vlídnou a přátelskou povahu, kterou jsou místní obyvatelé vyhlášení.
  • Madeira – ostrov plný nádherných květin a bujné zelené vegetace s velmi příjemným subtropickým podnebím. Daří se zde pěstovat orchideje, strelície, toulitky, magnolie, azalky a spoustu dalších rostlin. Záhony květin zabírají plochu zhruba 3 500 m2 a roste zde více než 2 tisíce druhů exotických rostlin celého světa. Nezapomeňte také navštívit přírodopisné muzeum Herbarium a botanickou zahradu Loiros, kde prohlídka probíhá jako safari po světě exotického ptactva, zejména pestrobarevných papoušků.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.