Jaké bylinky pomáhají na deprese a stres?

Rate this post

Lékař vám při psychickém vyčerpání, depresi a stresu předepisuje antidepresiva. Ty však nejsou jedinou zbraní, která může s těmito obtížemi pomoci.

Dříve než se vrhnete na tablety, zkuste předtím bylinky, které vás dokážou uklidnit skoro stejně, jako předepsaná antidepresiva a často mají dokonce i lepší účinek než léky plné chemie.

Vedle nespavosti, jsou bylinky schopné pomoci s jarní i podzimní depresí, uklidněním nervové soustavy a také se vám postará o dobrou náladu. Čaje, tinktury či koupele, to vše může být účinné. Jaké bylinky pomáhají?

Andělika lékařská

Jinak také andělský kořen je již od dávných dob brán jako silná očišťující bylinka. V kořenech, listech a dokonce i semenech této bylinky najdete éterické oleje a spoustu účinných látek, které mají blahodárný vliv na nervovou soustavu, dokážou vás uklidnit a navodit dobrou náladu. Uklidní organismus během střevních problémů, které jsou způsobené stresem.

Puškvorec obecný

Má hořce kořenitou chuť a silné aroma. Léčivé účinky najdete zejména v kořeni. Pokud jej užíváte po malých dávkách, funguje jako stimulant, který vám zlepší náladu, uklidní nervovou soustavu a dokonce si jej můžete přidat do vany plné vody a připravit si tak uvolňující koupel. Puškvorec lze použít také na přípravu čaje.

Šišák bajkalský

Tato okrasná trvalka, která je známá květy, jež vypadají jako malé hrozny, pochází z Bajkalu a využívá se hlavně při stresu, depresích a celkovém nervovém vyčerpání. Největších účinků dosahuje ve formě nálevu či tinktury.

Rozmarýn lékařský

Díky obsahu vzácných éterických olejů jsou při užívání rozmarýnu posíleny funkce mozku. Uklidňuje mysl, zmírňuje slabé deprese, úzkost, psychické napětí a také působí proti nervovému vyčerpání. Navíc vám pomůže zlepšit náladu.

Mateřídouška

Dokáže zatočit s nervovými slabostmi a to zejména formou aromatické koupele. Sušená mateřídouška se může použít k vystlání plátěného polštářku či jako součást výplně. Usnadní vám usínání, zklidní mysl a harmonizuje duši.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.